نویسنده:
بازدید: 395 بازدید
44 the public perception of hypnosis1

تصورات عمومی درباره هیپنوتیزم و هیپنوتراپی

شاید هر کدام از ما شنیده باشیم که به ما مستقیم (ضمنی) گفته اند هیپنوتیزم نوعی شر و پدیده ایی عجیب و غریب و مرموز که برای آلوده کردن ذهن انسان تعبیه شده است.

همچنین شاید شنیده باشیم که گفته اند هیپنوتیزم برای گرفتن، تغییر دادن و دستکاری مخاطره آمیز شخصیت و هویت افراد است!

ای وای! با این اوصاف پس ما هیپنوتراپیست ها چه قدرتی خواهیم داشت اگر موارد فوق ذراه ایی صحت داشته باشد! البته، افسانه ها و تصورات غلط بسیار زیادی در مورد هیپنوتیزم وجود دارد، حدس بزنید چی؟ همگی اشتباه هستند! اگر چه هیچ تعجب آور نیست که بسیاری از مردم باید به این شیوه و سبک و سیاق فکر کنند.

ما مطمئنیم شما نمونه هایی از هیپنوتیزم نمایشی را دیده اید.

جایی که شرکت کنندگان اغلب برای رقص در اطراف مانند جوجه ها، رفتن در نقش الویس پریسلی و خیلی موارد احمقانه ی دیگر به اسم هیپنوتیزم”مهیا شده اند” را دیده اید.

هیپنوتیزم مرحله قطعا برای فریبکاری نیست. و حقیقت چیز دیگریست. با این حال، هیپنوتیزم یک اعتبار با سابقه ایی طولانی و ویژه است که می تواند در مقابل عقل و منطق قرار گیرد.

متاسفانه رسانه ها به ندرت تصویر شفاف و علمی از هپنوتیزم ارائه میدهند، نحوه ی ارائه ی آن همیشه از فقدان درک کامل درباره ی هیپنوتیزم واقعی می آید.

 هیپنوتیزم چه در تلویزیون

جه در مقالات یا در یک فیلم هالیوودی، حساسیت زا شده است و تقریبا همیشه به روش های منفی و نماشی نشان داده می شود.

بیشتر بدانیم
ترس از تاریکی

البته، هیپنوتیزم چیزی نیست که فقط توسط رسانه ها بصورت منفی مطرح شده باشد خب بالاخره به نظر می رسد مردم اخبار منفی را ترجیح می دهند شاید اخبار منفی جالب تر باشد چون همه جا پراکنده هستند و به راحتی به این گونه اخبار دسترسی داریم و عادت به آنالیز و تجزیه تحلیل نداریم!

به هر حال، از آنجایی که اخبار به طور کلی منفی است و عموما رسانه ها در جهت حساسیت زایی به وجود آمده اند بعید است که شما درباره ی مزایای هیپنوتیزم در جریان پوشش های خبری رسانه ایی چیزی متوجه بشوید.

به طور کلی، رسانه ها هنوز هم از هیپنوتیزم به عنوان مسیری برای پیگیری ماجراهای عرفانی و اسرار آمیز یاد می کنند. فیلم هایی که می سازند آن را ترسناک، تاریک و ناشناخته جلوه میدهد.

فقط به تعداد دفعاتی که یک فرد را در یک فیلم هالیوودی دیدید فکر کنید که بوسیله ی نوسان یک ساعت جیبی هیپنوتیزم می شود یا حتی بوسیله ی فرمان و دستور شخصی که نگاهی عمیق و نافذ به چشمانش دارد! حتی بزرگترین تأییدی که همواره ایجاد کرده است .

“من هر روز و هر لحظه به هر روشی، بهتر و بهتر می شوم”

اگر باری او استفاده شود به طور کلی فریب خورده است. در فیلم های هالیوودی هیپنوتیزم به نحوی هم تراز شده است با قدرت های مخفی و غیره که کاملا مضحک است!

خبر خوب این است که ما تلاش کردیم و همواره تلاش خواهیم کرد تا به امروز یک پیشرفت کلی در مورد این علم به وجود آید.

امروزه پزشکان و روانشناسان خبره ای از مزایای درمانی که هیپنوتیزم می تواند ارائه دهد بسیار تکریم کردند. به همین ترتیب آنها احتمالا بیماران را به هیپنوتراپیست ها اغلب برای طیف وسیعی از مسائل برای درمان سریعتر ارجاع می دهند.

بیشتر بدانیم
تالار معاینه مسمر کاشف هیپنوتیزم

همچنین آگاهی رو به رشد بسیار خوبی در میان عموم مردم بخاطر روش های درمانی عالی و بینظیری که هیپنوتراپیست ها برای پیشگیری و بهبود مسائل جسمی، عاطفی و رفتاری انجام می دهند، وجود دارد.

برای مثال، بطور متسط افراد معمولی که در رفت و آمد در خیابان می بینید اگر از آنها سوال شود اغلب در مورد مزایای هیپنوتراپی برای تبدیل یک سیگاری به غیر سیگاری با رژیم غذایی سالم و روحیه ی بالا را برای شما خواهند شمرد.

با این وجود اطلاعات غلط درباره ی هیپنوتیزم هنوز ادامه دارد و به این علت است که نکات منفی و افسانه های دروغین شرم آور هنوز به آن چسبیده است.

مفاهیم غلط رایج درباره هیپنوتیزم برای هیپنوتراپیست می تواند بسیار دشوار باشد به همین دلیل همیشه از مراجعه کنندگان می پرسیم آیا پیش از این سابقه ی مراجعه به هیپنوتراپیست یا تجربه ی هیپنوتیزم را داشته اند یا خیر تا اینکه به طرز تفکرشان نسبت به این علم دسترسی پیدا کنیم.

این پرسش به ما کمک می کند که نقطه شروع خود را بررسی کنیم، بنابراین می دانیم که چه نوع تصورات از پیش پنداشته ایی  برای غلبه بر آن وجود دارد.

اینترنت درب های زیادی از هر گونه اطلاعاتی که در دنا وجود دارد بر روی بشر باز کرده است.

با این حال هنوز اطلاعات غلط درباره هیپنوتیزم وجود دارد اما شما می تواند برای رسیدن به معلومات بیشتر درباره ی هیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم  kabook.ir را رصدهای تیزبینانه نمایید و همواره به دانش خود بیفزایید و همگام با ما این مهم را برای سلامت بهداشت و روان جامعه نشر دهید.

بیشتر بدانیم
آشنایی با تای چی

ما مجموعه ایی بسیار آموزنده از موضوعات مربوط به هیپنوتراپی را برای شما طی تحقیق و ترجمه ی انواع مقالات انگلیسی زبان گردآوری کرده ایم تا شما با فراغ بال و در آرامش آنها را مطالعه نمایید.

اطلاعات و دانش بیشتر، یعنی فرصتی ناب تر برای درک استفاده از فایلهای صوتی خودهیپنوتیزم و این روش بینظیر مکمل درمان برای افزایش توانمندیها، کشف استعدادها، ایجاد بستر برای ظهور و بروز آنها و ساختن یک زندگی سرشار از سلامتی، موفقیت، روحیه ی عالی، ثروت و هزاران هزار مزایای بی حد و حصر از برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به روش منحصر بفرد و تایید شده ی مرکز کابوک.