نویسنده:
بازدید: 215 بازدید
2 hypnosis

هیپنوتیزم و برین سینک چیست ؟

هیپنوتیزم، یک حالت ترانس مانند است که در آن شما بشدت متمرکز میشوید. هیپنوتیزم معمولا با کمک یک درمانگر متخصص، متبحر و دانا به آخرین دانش روز دنیا و با استفاده از تکرارکلامی و صداهای طبیعت زیبا طی علم ایزوکرونیک تن (Isochronic tones برین سینک (brain sync) بشکل ذهنی انجام می شود.

هنگامی که تحت هیپنوتیزم هستید، معمولا احساس آرامش و خلسه ی عمیق میکنید و آماده اید برای پذیرش و برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه.

هیپنوتیزم می تواند به شما در کنترل رفتارهای ناخواسته، وسواسهای فکری و برای مقابله با اضطراب یا درد کمک شایان توجهی کند.

مهم این است که بدانید هیپنوتیزم نکات ارزنده ی بسیاری در حین برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شما برای عرضه کردن دارد، و این در صورتیست که شما در خلسه ایی عمیق همراه با آرامش هستید همچنانی که بر خود کنترل دارید.

و چرا بهتر است آن را تجربه

هیپنوتیزم و برین سینک چیست ؟
هیپنوتیزم و برین سینک چیست ؟

کنیم؟

یکی از مزیت های هیپنوتراپی می تواند یک روش موثر برای مقابله با “استرس و اضطراب“باشد. به طور خاص، هیپنوتیزم می تواند استرس و اضطراب را قبل از درمانهای پرفراز و نشیب و مصرف داروهای شیمیایی مثلا این نوع بیماری بیوپسی پستان در بانوان کاهش دهد.

هیپنوتیزم بر روی شرایط دیگر مورد مطالعه قرار گرفته است، از جمله:

 • کنترل درد هیپنوتیزم ممکن است به علت سوختگی، سرطان، زایمان، سندرم روده تحریک پذیر، فیبرومیالژیا، مشکلات مفصل تمپورومندیبولار ( نوعی اختلال استخوان فک)، روشهای دندانپزشکی و سردرد کمک کند.
 • حتی هیپنوتیزم می تواندعلائمی از گرگرفتگی همراه با یائسگی را از بین ببرد.
 • همچنین با استفاده از تکنیکهای موجود در هیپنوتیزم میتوان با موفقیت در درمان اختلالات بیخوابی، ترک سیگار و پرخوری جهت افزایش وزن و بلعکس بکار برد.
 • درمان عوارض جانبی سرطان، هیپنوتیزم برای کاهش عوارض جانبی مرتبط با شیمی درمانی یا درمان با اشعه مورد استفاده قرار گرفته و نتایج مطلوبی در پی داشته است.
 • شرایط سلامت و بهداشت روانی، اساسا هیپنوتیزم برای درمان علائم اضطراب، ترس و همچنین هیجانات و دلهره های بعد از سوانح دلخراش و آسیب زننده کمک شایان توجهی داشته باشد.
بیشتر بدانیم
با هیپنوتیزم چه احساسی دارید؟

هشدار:

هیپنوتیزم باید توسط یک درمانگر آموزش دیده و حرفه ای در راستای مراقبت های بهداشتی روان در نظر گرفته شود چراکه هیپنوتیزم یک درمان ایمن، مکمل و جایگزین میباشد.  با این حال، هیپنوتیزم ممکن است در افراد مبتلا به بیماری شدید روانی مناسب نباشد.

واکنش های جانبی به هیپنوتیزم نادر است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سردرد
 • خواب آلودگی
 • سرماخوردگی
 • اضطراب یا تشویش
 • ایجاد توهم های دروغین

هوشیار باشید که هیپنوتیزم بعنوان یک روش درمان برای از بین بردن استرس و اضطراب از سرتاسر زندگی تان پیشنهاد شده است.به همین خاطر این تمرینات ممکن است احساسات قوی ایجاد کند و باعث ایجاد توهم های دروغین شود.

هیپنوتیزم و برین سینک چیست ؟

چطور برای پذیرش هیپنوتیزم آماده شویم؟

شما به آمادگی خاصی برای انجام هیپنوتیزم نیاز ندارید. اما پوشیدن لباس های نسبتا آزاد و رها ایده خوبی است برای کمک به شما جهت راحتی بیشتردر تمرین. همچنین اطمینان حاصل کنید که شما به خوبی در حال استراحت هستید، به طوری که شما در طول جلسه هیچ مانعی برای خوابیدن با آرامش ندارید.

خاطر نشان میسازد البته که باید یک درمانگر متخصص، متبحرو دانا به علوم روز دنیا را انتخاب کنید که برای انجام هیپنوتیزم گواهی لازم داشته باشد.اجالتا کسی را که به آن اعتماد دارید توصیه میشود و با پرسیدن این نوع سوالات شروع کنید:

 • آیا شما در زمینه هایی مانند روانشناسی، پزشکی، کارهای اجتماعی یا دندانپزشکی تحصیل کرده اید؟
 • آیا شما در تخصص خود در این حوزه مجوز دارید؟
 • شما به دانشگاه یا موسسات خاصی رفته اید و در آنجا تحصیلات تکمیلی خود را انجام دادید؟
 • چقدر آموزش در هیپنوتراپی و چه مدارکی دارید؟
 • چه سازمان های حرفه ای به شما تعلق دارند؟
 • چه مدت در حال اجرا و کار بوده اید؟
 • هزینه های مشمول چه میزان است وآیا بیمه خدمات شما را پوشش می دهد؟
بیشتر بدانیم
سیستم ایمنی ذهن

چه انتظاری دارید؟

هیپنوتراپیست شما فرایند هیپنوتیزم را برای تان توضیح می دهد و اهداف درمان خود را بررسی می کند. سپس هیپنوتراپیست به طور معمول با لحن ملایم و تسکین دهنده با شما صحبت می کند و فرآیندی را در مسیر در درمان پیاده سازی میکند که حس آرامش، امنیت و رفاه را ایجاد می کنند.

هنگامی که شما در حالت پذیرش فرآیند هستید، درمانگر راهی برای رسیدن به اهداف خود مانند کاهش درد و یا کاهش میل به کشیدن سیگار را در شما برنامه ریزی میکند. هیپنوتراپیست همچنین ممکن است به شما کمک کند تا تصاویر ذهنی واضحی را از اهداف خود تجسم کنید.

هنگامی که جلسه به پایان رسید، شما به تنهایی قادرنیستید که خودتان را از هیپنوتیزم خارج کنید و باید درمانگر به شما کمک کند تا حالت خلسه ی عمیق و آرامش خود را به پایان برسانید.

برخلاف آنچه  بعضا در فیلمها و یا در تلویزیون نشان داده میشوید، در هیپنوتیزم،شما کنترل رفتار خود را از دست نمیدهید. همچنین، معمولا به خاطر دارید که در طول هیپنوتیزم چه اتفاقی می افتد.

شما در نهایت قادر خواهید بود که خود هیپنوتیزم را تمرین کنید. شما می توانید از این مهارت به عنوان مثال، پس از یک دوره ی شیمی درمانی استفاده کنید.

نتایج

در حالی که هیپنوتیزم می تواند در راستای کمک به مردم و برای مقابله با درد، استرس و اضطراب موثر باشد، برای روان درمانی یا بهداشت روان به عنوان اولین درمان برای این شرایط  نیز در نظر گرفته می شود.

هیپنوتیزم همچنین می تواند به عنوان بخشی از یک برنامه جامع و مفید فایده برای ترک سیگار یا از دست دادن وزن اضافی استفاده شود.

بیشتر بدانیم
سیر تحول هیپنوتیزم از ابتدا تا کنون

هرچند هیپنوتیزم برای همه مناسب نیست