استاد کابوک

استاد کابوک پدر هیپنوتیزم ایران

 

شعبان رجب طاووسی  «کابوک» 

ایشان از بزرگترین شخصیت های علمی و روانشناسی  قرن معاصر  ایران هستند که در سال 1312 در شهر قزوین دیده به جهان گشود.
(  کابوک در زبان سانسکریت به معنی راز دار و در زبان آذری به معنی گهواره و در فارسی به معنی آشیانه پرنده وحشی که تمام این خصوصیت ها الحق برازنده چنین دانشمندی بود )
استاد کابوک اولین شخصی بود که در ایران مرکزی برای آموزش علوم و فنون روحی و هیپنوتیزم تاسیس کرد . و قبل از شکل گیری انجمن یوگا و انجمن هیپنوتیزم بالینی دوره های تخصصی در زمینه هیپنوتیزم ، یوگا، دوره های تمرکز فکر و تقویت حافظه برگزار میکرد و تا سال 1371 که به سوی حضرت حق شتافتند حدود 25 هزار پرتوجو و بیش از 350 نفر متخصص هیپنوتیزم آموزش دادند
کابوک در زمانی که در ایران تعداد افرادی که به فنون اسرار آمیز هیپنوتیزم مسلط بودند از تعداد انگشتان یک دست  فرا تر نمی رفت
عاشقانه به این رشته می پرداخت و نزد بزرگترین و معروفترین اساتید دنیا مانند استادهاری ارونز کسب علم می نمود .

شعبان طاووسی در آن زمان نمی توانست این علوم را در ایران بیاموزد مجبور به ترک وطن شد.
و در مجامع علمی دنیا به دنبال حقیقت و کشف اسراری که آن زمان در اختیار همگان نبود جستجو میکرد.
استاد کابوک بعد از سالیان زیادی که در  زمینه هیپنوتیزم تحقیق و مطالعه کرد توانست در سال 1358  در ردیف بزرگ ترین هیپنوتیزور های دنیا قرار بگیرند و عضو رسمی سازمان بین الملی هیپنوتیزم حرفه ای آمریکا شدند و در همان سالها از نیویورک گواهینامه یوگا دریافت کرد و از امریکا گواهینامه روانشناسی هیپنوتیزم را  نیز دریافت کرد.
استاد کابوک در شهر تهران انجمنی را تاسیس کرد به نام انجمن هیپنوتیزم  کابوک که این مرکز در سالهای بعد با چند نمایندگی از جمله در فرانسه و نیویورک توانست تحت نام انجمن بین المللی هیپنوتیزم کابوک به رسمیت شناخته شود .
استاد کابوک در مرکز خود  شروع به آموزش و  برگزاری دوره های ویژه علوم روحی و هیپنوتیزم  کرد و تا سال 1375 که انجمن ورزش یوگا زیر نظر فدراسیون ورزشهای همگانی تشکیل شد انجمن کابوک تنها مرکزی بود که یوگا را به صورت اصولی و علمی تدریس میکرد و  دوره های خام گیاه خواری و چله آب روزه را نیز در کنار دیگر فعالیت های علمی آموزشگاه هدایت و راهنمایی میکرد .

به جرات می توان گفت  اکثر اساتید هیپنوتیزم  که در حال حاضر در ایران  هستند از شاگردان استاد کابوک یا شاگرد شاگردان استاد کابوک هستند
یکی از خصوصیات خیلی بارز استاد کابوک قلم روان و فوق العاده عامه نویس ایشان بود  تا جایی که بعضی از حضرات و اساتید تازه به دوران رسیده این بزرگوار را متهم به داستان نویسی کردن و کتابهای ارزشمند علمی ایشان که هر علاقه مندی را روزها و ماه ها مجذوب خود میکنند را داستان نامیدند .

کابوک  سنگین ترین اصول روانشناسی را همانند ماجرایی جذاب و داستانی دنباله دار به رشته تحریر در آورده
ایشان در زمان حیات خویش بیش از 15 جلد کتاب  به رشته تحریر در آوردند . بعضی از کتب ایشان تا 12 دوره تجدید چاپ شده  و بعضی از کتب ایشان بعد از گذشت حدود 27  سال زیر چاپ نرفته است !!!! 

مانند کتاب خاطرات هیپنوتیزم در فرانسه  کتاب دوران کودکی کابوک ،خاطرات هیپنوتیزم در امریکا
کتاب خاطرات هیپنوتیزم در زندان اوین و….
باور کردنی نیست که اکثر کسانی که کتاب سنگین، قطور و  800 صفحه ای روانشناسی هیپنوتیزم یا کتاب پانصد  و سی صفحه ای خود هیپنوتیزم را در دست گرفتند هر گز باور نمی کردند که این کتاب بتواند آنها را پشت میز مطالعه شان میخکوب کند و در کمتر از چند روز بر کل مطالب کتاب واقف گردند و آن را با لذت تمام بخوانند .
سنگین ترین مباحث روانشناسی با قلم شیوای استاد کابوک بیشتر به رمانی شبیه است تا کتاب علمی
سر تا سر کتابهای استاد کابوک از داستانهای واقعی افرادی که در جامعه خودمان زندگی می کنند و مشکلاتشان مشکلات عامه مردم  است  و خواننده  هیچ چیز کتاب رو غریبه و بیگانه نمی بینید پر شده است .
استاد کابوک در یکم آبان ماه سال 1371 در سن 59 سالگی دیده از جهان فرو بست و به دیار باقی شتافت روحش شاد و یادش در دلها .
خانه ابدی این بزرگ مرد ایرانی در بهشت زهرای تهران قطعه 76 ردیف 75 شماره 56 است.
کسانی که در زمان فعالیت مرکز هیپنوتیزم کابوک در تهران  به مرکز مراجعه کرده بودند، این شعار را بالای میز استاد کابوک و در دفتر اصلی ایشان مشاهده کردند

شعار مرکز هیپنوتیزم کابوک
خدمت: به همنوع خود خدمت کنید. 
 عشق: به مخلوقات خدا عشق بورزید و از حیوانات حمایت کنید.
 بخشندگی: با سخاوت بخشنده باشید؛به بخشید از آنچه دوست دارید
خودکاوی: خود را تصفیه کنید؛خودکاوی کنید. 
ذکر: دائما ذکر بگویید تا خود هیپنوتیزم شوید.
حقیقی بودن: یک انسان حقیقی و پاک باشید
 آرامش: در صلح و آرامش زندگی کنید.

کابوک صاحب نظریه ویژه ای است که معتقد است این عقیده و نظر ایشان اجباراً جهانی خواهد شد تا چه زاید زمان؟؟

هم اکنون مرکز هیپنوتیزم کابوک زیر نظر  آقای سعید افشاری (آزاد) ،اداره میشود و در حال حاضر تنها مرکز فارسی زبان می باشد که محصولات تکنیکال هیپنوتیزم را طبق آخرین دستاوردهای روز دنیا تولید می کند . محصولات شامل بیش از 180 عنوان پکیج درمانی یا افزایش توانمندی می باشد.
ارائه کتابهای الکترونیک استاد کابوک که از طریق مرکز هیپنوتیزم کابوک به صورت الکترونیک منتشر می شود شامل پشتیبانی از طریق تلگرام ، تیکت و ایمیل می باشد .