مرکز هیپنوتیزم کابوک

مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

مونوفوبیا یا ترس از تنهایی  ( Monophobia ) مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن یک کلمه ی کلیدی برای چند ترس گسسته است که در ضمیر ناخودآگاه شما جا خوش کرده است و تحت شرایط خاص فراخوانی میشود و در غالب ری اکشن و یا پاسخ به ها خودنمایی میکند ، بعضی از مردم بخاطر جدا شدن از یک فرد خاص ترس دارند و تعدادی هم از اینکه تنها زندگی کنند بیم دارند، تنها بودن در خانه ، یا اینکه به تنهایی خود را در معرض عموم قرار دهند .

این ترس ها شاید علتی مشترک را داشته باشند. یک نظرسنجی جهانی بهداشت روان نشان داد که ، نارضایتی و فلاکت و همچنین تروما یا ضربه و آسیب روحی در طول دوران کودکی از مهمترین عوامل خطرناک برای ترس از تنهایی است که یک ناهنجاری و را ایجاد میکند.

 

مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

درک و تشخیص فوبیای تنها شدن

چند مورد از نشانه های ترس از تنها شدن وجود دارد که هر کدام ممکن است علل مختلف و گوناگون روانشناختی داشته باشد. ترس از تنها شدن در بین مردم ممکن است با شرایطی مانند ترس اجتماعی یا آگورافوبیا مرتبط باشد.

در واقع ممکن است با احساساتی چون تنهایی و چالش های خود تنظیمی تلاقی داشته باشد. یا ممکن است به خاطرات آسیب دیده ی فاقد یکپارچگی یا همانطور که پیشتر اشاره کردیم گسسته از شرایطی خطرناک یا نارسایی احساساتی که باید از موقعیت های اورژانسی بوجود آید ، مرتبط باشد. یک نگرانی مشترک برای بسیاری از مردم که از تنهایی حتی در خانه های خود رنج می برند.

بیشتر بدانیم
آندومتریوز یا اختلالات رحمی چیست؟

 

ممکن است دلایل درست و  قانونی برای ین احساس ترس وجود داشته باشد، مثلاً  اگر شما در یک محله ایی با نرخ جرم و جنایت بالا زندگی کنید، بهر حال این ترس ها نباید بر شما غالب شده و در مسیر زندگی تان مثل یک سد عمل کند. حال خارج از این دلگرمی دادن ها شما باید اقدامات احتیاطی ایمن را انجام دهید.

اینگونه افراد میتوانند باتوجه به شرایطی که دارند نظر تعدادی(دوستان-خانواده-مشاوری دانا و …) را جلب نمایند برای اینکه در کنارشان باشند تا آنها را حمایت کنند.

منتها مشکل از آنجا آغاز میشود که با دور شدن مجدد از ایشان ، افراد دارای مونوفوبیا دوباره به حالت اول برگشته و مجدداً این اختلال بروز خواهد کرد . در نتیجه آنها به این شیوه حاشیه مشکل را حل کرده اند نه خوده آن را. برای درمان باید عارضه و ریشه ی اصلی درد را یافت.

مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

 

بیشتر وقتها این احساسات ، ملایم و نسبتاً کوتاه مدت هستند. اضطراب و پریشانی طولانی مدت ممکن است نشانه ی اختلال اضطرابی باشد در جریان باشید که این نوع ترس در کودکان متداول تر است ، به طور کلی یک قسمت از این اضطراب تا حدی معین به عنوان توسعه ی نرمال در نظر گرفته شده است ولی مشروط بر جدایی از اختلال اضطرابی تشخیص داده نشده است. مگر اینکه شش ماه این نوع اختلال طول بکشد یا بطور غیرعادی شدید باشد.

مقابله با فوبیا

بدون در نظر گرفتن اینکه مونوفوبیا شما را فرا گرفته باشد این امکان وجود دارد که به واسطه ی بکارگیری چند استراتژی اساسی ، راحتی و را بیابید. اول مطمئن شوید که آیا شما میتوانید کاری برای ریسکهای بجا و البته هنجار خود داشته باشید این ممکن است ترس تان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر پاسخ شما نسبت به وضعیت ، ناسازگار باشد ، ممکن است در تلاش برای هشدار به یک اقدام ضروری در محیط پیرامونتان باشد.

بیشتر بدانیم
افسردگی بعد از زایمان و Baby Blues

 

هنگامی که این استراتژی ها را انجام داده اید و پاسخ ترس شما هنوز باعث ناراحتی شما می شود، بهترین کاری که می توانید بکنید این است که کار خود را بر روی توانایی های و استعدادهای خود تنظیم کنید و در محیط و در لحظه ی اکنون خود حضور داشته باشید. بسیاری از افراد متوجه شده اند که ورزش های آرام و هوازی موجب کاهش سطح اضطراب شان می شود و حتی می تواند یک حمله ی ترسناک را پشت سر بگذارد.

Monophobia: مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

Monophobia: مونوفوبیا یا ترس از تنها شدن

، مدیتیشن  و آروماتراپی نسبتاً آسان هستند و می تواند در همه جا مورد استفاده قرار گیرد.

اگرحتی این موارد هم موثر نباشند و ترس به طور قابل توجهی بر زندگی شما سایه افکنده و سخت امور شما را مختل کرده است با تمرین خودیپنوتیزم و صداهای پس زمینه که برای انحراف ذهن آگاه شما جهت تشخیص ترس و بارگذاری علائم آن از طریق ضمیرناخودآگاه تان و با عبارات تاکیدی گنجانده شده در جلسات حرفه ایی طراحی شده ی فایل های این موسسه که سرشار از تلقینات شفاف و محض است و محرک اصلی غده ی پینه آل مغز  یکبار برای همیشه از این اختلال اضطرابی رهایی خواهید یافت.

 

زندگی درون و بیرون خود را به آرامش و قدرت مزین کنید و برای دستیابی به این مهم ،  تخصصی ترین شیوه را با و دانایی برگزینید.

حمل یک شی یا وسیله ایی محرک ، همچنین می تواند برای شما ایجاد کند در حالیکه عموماً برای کاهش اضطراب می توانید کتاب یا تبلتی را با خود حمل کنید. مراقب باشید که این گزینه دومی نمی تواند راهی برای جلوگیری از ریشه های علل ترس شما باشد. زیرا کار کردن با تبلت ، اینترنت و ورود به فضاهای مجازی براحتی شما را از این هم تنهاتر میکند.

بیشتر بدانیم
چگونه مدیتیشن کنیم؟

برای چیره شدن بر شرایط تنهایی، صحبت کردن با تلفن یا یک تماس آنلاین با یک دوست مهربان قدیمی و یا اعضای خانواده اغلب به اندازه کافی برای تسکین دوری ضروری است. بعضی از خانواده ها این کار را پس از زمانهای طولانی انجام می دهند. شما باید برای زمانهای خاص زندگی تان زمانی که هیچکس در اطرافتان نیست ، برنامه ریزی داشته باشید بسته به اراده و توانایی کنار آمدن شما با شرایط تنهایی برنامه ها میتواند کوتاه مدت ، میان مدت و یا بلندمدت باشد.

 

توصیه ایی دوستانه از مرکز تکنیکال هیپنوتیزم کابوک

اگر ترس شما از تنهایی ، شدید باشد، یا اگر زندگی روزانه ی شما را تحت تاثیر قرار میدهد بهترین راه حل این است که به دنبال درمان حرفه ای باشیم همانند تمام ترس ها، ترس تنها شدن به گزینه های مختلف درمان واکنش خوبی نشان می دهد و قابل درمان است.

مونوفوبیا گاهی با ترس های دیگر همراه است و درمانگر شما قادر به ایجاد یک برنامه ی درمان فردی است که به تمام نگرانی های شما مربوط می شود. بنابراین کمک خواستن از یک هیپنوتراپیست حرفه ایی و متخصص ، براحتی میتوان آن را عارضه یابی و مشکل را با دانش ، آگاهی و البته خردمندی هیپنوتراپیست های مرکز کابوک رفع کرد.

 

آواتار ادمین کابوکادمین کابوک

مرکز هیپنوتیزم کابوک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.
دیدگاه‌ها

0