مرکز هیپنوتیزم کابوک

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

به تدریج کارایی فراوان هیپنوتیزم،در امور درمانی بیشتر ثابت می شود.بندرت هفته ای می گذرد که گزارش تازه ای از درمانهای موفق با استفاده از کاربرد هیپنوتیزم ارائه نگردد.واضح است که برای استفاده از آن در امور درمانی مقداری اطلاعات در زمینه روانشناسی و پزشکی موردنیاز است. این بدان علت است که برخی از علائم بیماری”روان تنی”یک فرد عصبی چنان به علائم اولیه یک بیماری جدی تر شبیه است که قدرت تشخیص علائم مشکوک،ضروری می باشد.

اگر یک بیمار برای راهنمایی در مورد احتمال وجود یک بیماری خطرناک به هیپنوتیزور مراجعه نماید،حتما باید توسط یک پزشک هم معاینه شود.ومشخص شود که بیماری مزبور بخاطر مشکل فیزیکی حادث شده یا روانی .وبیمارنسبت به درمان معمول چه واکنشی نشان داده است.

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم 

از تلقین هیپنوتیزمی در مورد بیماریهای زیادی می توان کمک گرفت.هیپنوتیزور قادر است حتی برروی بسیاری بیماریهایی که روند معمول درمان،تأثیری بر روی آنها نداشته اند؛اثر گذارد.اگر چه دانستن اینکه هیپنوتیزم قادر است بسیاری ناراحتی ها را درمان کند و نیز تنها بیهوشی و بی حسی است که مرگ و میر و عوارضی به دنبال ندارد.

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

باعث خوشحالی ما می شود،اما باید فراموش کرد که درد و ناراحتی علائمی طبیعی هستند که نشان می دهند موضوع خاصی از بدن نیاز به توجه بیشتری دارد.بدون راهنمایی یا نظارت پزشکی هیچ درمانی نباید انجام گیرد.

موفقیت,شهامت,مدیریت با هیپنوتیزم

شاید شما نیز در موقع مطالعه ستون‌های مختلف روزنامه‌ها و صفحات مجلات به عناوینی از قبیل:

هیپنوتیزم به جای داروی بیهوشی

معتادین به الکل را با هیپنوتیزم معالجه می‌کنند

زایمان بی‌درد به وسیله  هیپنوتیزم

برخورده‌اید. با توجه به این عناوین نباید تصور کرد تنها این دانش در علم پزشکی و شعب ان وارد شده بلکه در تمام رشتهای مختلف دانستنی‌های بشر، از جمله: آموزش و پرورش، تهذیب اخلاق، ترک عادات بد، معالجات روانی حتی در امور بازپرسی و  غیره از این علم استفاده می‌شود.

 اکنون از شنیدن اخبار مربوط بدان، کسی را حالت حیرت دست نمی‌دهد، این علم چون علوم دیگر دارای جنبه مثبت بوده موضوعی است که از زمان‌های قدیم تاکنون در ممالک متمدن و مترقی و پیشرو مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و در نتیجه به پیشرفت‌های بزرگی نایل امده است.

بیشتر بدانیم
عقده ی حقارت

موفقیت: امروز دیگر چراغ این دانش همه جا را روشن می‌سازد، دروازه‌های این علم به روی همه کس گشوده می‌شود.  علاقه‌مدان آن می‌توانند با مطالعه این سایت و تمرین مشق‌های آن در خود ایجاد عشق و محبت کرده به موفقیت‌های بزرگ نائل آیند زیرا:

اجر زحمت همیشه موفقیت است.

اراده – ایمان- کوشش:

اشخاص بی‌اراده می‌توانند با مطالعه  این کتاب  و با انجام تمرینات آن, اراده خود را نیرومند سازند. در دل ایجاد ایمان نمایند، فقط شرط  اساسی موفقیت، کوشش مداوم است. اقلاً روزی چند ساعت از اوقات خود را صرف یاد گرفتن این دانش:

الف) تربیت اراده

ب) تزکیه به فس

ج) تهذیب اخلاق

د) تربیت بدنی

هـ ) تقویت اعصاب

نمایید تا دارای اراده‌ی تزلزل‌ناپذیر و ایمان قوی باشید. کوشش در این راه،  طرز زندگی را برای شما می‌آموزد، شیب و فراز حیات را هموار می‌سازد.

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

برای ادامه حیات احتیاج داریم به:

۱-    بهداشت و  طرز تغذیه

۲-    خواب و ورزش و استراحت کامل اعصاب

۳-    تنفس عمیق و گردش در هوای آزاد

۴-    رعایت نظافت بدن به وسیله گرفتن حمام‌های مختلف

۵-    تمرکز فکری و تسلط بر نفس و تلقین به نفس

۶-    استقامت و مقاومت و داشتن ایمان قوی و اعتماد کامل.

نتیجه این که

در این سایت خواهید توانست طرز زندگی صحیح را یاد گرفته،نیروی خوش‌بینی و امیدواری را تقویت نمایید، کاملاً خودتان را بشناسید، منتهی این موفقیت بزرگ محتاج سعی و کوشش خود شما است.

از این دانش نباید برای نفع شخصی و غرایز دیگران سوء استفاده نمایید، آرزوی من این است که شما نیز علاقه‌مند به آن گردیده، با اراده قوی و ایمان کامل، قدمی با ما بردارید زیرا آینده چنین  می خواهد و فردا است که از این علم در تمام دانش‌ها استفاده کامل به عمل آمده و راه سعادت و خوشبختی با مشعل فروزان ان روشن خواهد شد.

به طوری که در بعضی از مباحث سایت متذکر شده‌ام، امید است در آینده نزدیک، باز هم در این خصوص نوشته‌ها و نتیجه تجربیات خود را به یاری یزدان پاک در دسترس علاقه‌مندان بگذارم.

بیشتر بدانیم
فعال کردن چاکراي سوم -مانی پورا چاکرا

موضوعی که در این‌جا می‌خواهم بیان نمایم این‌که بشر دارای ذخایر سرشاری از نیروهای روانی و جسمانی در نهاد است و می‌توان همیشه بنحو احسن از آنها استفاده نمود، فقط طرز استفاده از آنها را باید آموخت، مثلاً ترس  و شجاعت، هر دو در نهاد بشر مکنون است، باید ترس را سرکوب کرد و برعکس شجاعت را تقویت نمود.

ترس از هر چیزی اگر هم جزیی باشد نیروی جسمانی و روانی را ضعیف کرده و انسان را فرسوده می‌سازد و شجاعت شخص را برای آینده امیدوار ساخته و در زمان حال نیز سرفراز می‌نماید. تنها با گفتن این که من شجاع هستم نمی‌توان حقیقت آن را پذیرفت، بلکه لازم است اساس و بنیان این صفت عالی را در نهاد خود پی‌ریزی کرده و خود را از این لحاظ و یا صفات دیگر چون نیکوکاری و نوع‌پرستی و غیره تربیت کنیم.

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

تنها با تقویت قوای روانی هم نخواهیم توانست به مقصود خود برسیم و احتیاج داریم بر این که نیروی جسمانی را هم تقویت نماییم تا موفقیت بیشتری را به دست آوریم. پس لازم است به طور کلی تمریناتی را که در مباحث مختلف سایت شرح داده‌ام به ترتیب و با تنظیم برنامه، همه را با جدیت و دقت کافی انجام داده و از نیروی تلقین به نفس یاری جسته و این  قوای عظیم مغناطیس را در خود نیرومند سیازیم.

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزمی امکانات نامحدودی دارد

هیپنوتیزم در گذشته کارهای مهمی انجام داده و تازه دارد از سالهای تاریکی که کار شیاطین یا نمایش  مضحکی بشمار می رفته است ، خارج می شود . دیگر به آن به عنوان جادوی سیاه نگریسته نمی شود . امروزه هیپنوتیزم علمی با اهمیت است که با بدست آوردن توجه جهانی در پزشکی ، جایگاهی خاص دارد .

با وجود اینکه عمل هیپنوتیزم را می توان در دوره درمانگران ابتدایی در مبدأ تاریخ جستجو  کرد ، پیشرفت و کاربرد خود هیپنوتیزمی پدیده نسبتاً جدیدی است .

به دلیل خود تلقین پذیر بودن ( Autosuggestible ) انسانها ، خود هیپنوتیزمی می تواند کارهای شگفت انگیزی انجام دهد . شما می توانید  ضمیر نیمه خودآگاهتان را مجبور کنید به نفعتان کار کند . ضمیر نیمه خودآگاه بیش از آن که خیلی ها تصور می کنند ، نقش بسیار مهمی در زندگی روزانه دارد,در اینجا به شرحی از دکتر میلتون اریکسن ( Dr. Milton Ericlson ) مدیر موسسه متخصصین هیپنوتیزم پزشکی امریکا در مورد پدیده خود هیپنوتیزمی می پردازیم

بیشتر بدانیم
اعتماد به نفس برای یک عمر

خود هیپنوتیزمی در عمل نقشی با ارزش برای بازی کرده ، باعث می شود راحت تر کارهای بدنی و فکری خود را کشف و درک کند ، و عواملی را که به طور اساسی باعث پریشانی وی می شوند بشناسد و بیاموزد که چگونه آنها را کنترل کند .

امروزه بسیاری از مردم کاملاً به  قرصهای آرام بخش ، برای خود آرام کردن وابسته هستند . ما ارزش آرام بخشها را ، در شرایطی که دارو  درمانی مورد نظر است ، پایین نمی آوریم . ولی می دانیم اشخاص بسیاری  این قرصها را بدون تشخیص استفاده می کنند ، در حالی که بهتر است آرامش خود را به صورتی طبیعی و از طریق خود هیپنوتیزمی بدست بیاورند  .

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

چند مثال از توانایی های خود هیپنوتیزمی هنرمندی عاشق نقاشی اما بدون اعتماد به نفس ، بعد از فراگیری فن خود هیپنوتیزمی بدفعات مختلف برنده جایزه  شد .

نویسنده ای که زمانی موفق بوده ولی متقاعد شده بود همه چیز را از یاد برده است ، تعلیم گرفت زمانی که می نویسد آرام باشد و به درون خود عمیقتر بنگرد ، و امروز کتاب او در لیست پر فروش ترین کتاب سال جاری قرار دارد .

مردم مشهوری که وقتی مجبور بود در مقابل گروه زیادی قرار گیرد از اضطرابی شدید رنج می برد ، فن خود آرام کردن را به وسیله  خواب مصنوعی فرا  گرفت و با این فن توانست بدون ترس سخنرانی کند و بسیار موارد مشابه دیگر  . به نظر می رسد در دنیای مدرن امروزی که تنشها قسمتی از وجود ما را تشکیل می دهند ، تمرکز فکری واقعی لازم است تا باعث شود این تنشها بر افکار ما تأثیر  نگذارند ، و این کار می تواند از طریق خود هیپنوتیزمی انجام شود .

بیشتر بدانیم
درمان پانیک اتک با هيپنوتراپی

مطالب بسیاری در مورد نتایج بدست آمده از تخفیف درد هنگام زایمان و جراحی دندان ، معالجه فربهی ، اعتیاد به الکل و سیگار کشیدن مفرط به وسیله استفاده ار هیپنوتیزم و قدرت تلقین های پس هیپنوتیزمی نوشته شده است . اما باید در نظر داشت که فرد نباید فربه  باشد ، میخواره باشد ، یا حتی عصبی باشد تا از هیپنوتیزم یا خود هیپنوتیزمی بهره گیرد .

یکی از بزرگترین موفقیتهای ما ، در کار با خردسالان و نوجوانان بوده است ، که به آنها کمک کردیم تا  افکارشان را قبل از آنکه به بزرگسالانی مملو از اضطراب تبدیل شوند ، تصحیح کنند . جوانان می توانند در مدرسه آموزش ببینند که قبل از امتحان آرام بوده و نگران نباشند . سپس می توانند از مبارزه با سوالات لذت ببرند ، فکر کنند و جوابهایی  را که قبلا می دانستند بدون هیجانی خاص به خاطر بیاورند .

تمام هیپنوتیزمها خود هیپنوتیزمی هستند

مولفین در برنامه تحقیقی ۵ ساله خود  با بیماران ، برای دریافتن  این که هیپنوتیزم ( خواب مصنوعی ) چه می تواند انجام دهد ، به این نتیجه رسیدند که ، از آنجایی که تمام هیپنوتیزمها خود هیپنوتیزمی هستند ، فردی معمولی  نیز می تواند فن خود هیپنوتیزمی را برای بردن اعتماد و میل به زندگی و فضایل واقعی دیگر ، به انتخاب خود فراگیرد . فرد توسط افکار خود یا اندیشه های تلقین شده به وی ، تحت تأثیر قرار می گیرد .

ملوین پاورز ( Melvin Powers ) متخصص مشهور هیپنوتیزم و منبع  موثق در این موضوع ، عقیده دارد که : در حقیقت شما خودتان را با قدرت هوش و تمرکز و فکری خود ، هیپنوتیزم می کنید . هیپنوتیزم کننده صرفاً وسیله ای است که از طریق او شما قادرید به مرحله هیپنوتیزم برسید .

هیپنوتیزم کننده را به مرحله خواب مصنوعی راهنمایی می کند ، ولی در حقیقت فرد به وسیله کوشش خود به حالت خواب مصنوعی می رسد و اگر میل نداشته باشد هیپنوتیزم شودغیر ممکن است که هیپنوتیزم کننده بتواند او را به مرحله خواب مصنوعی بکشاند . بنابراین می بینیم که فرد همیشه مرحله خواب مصنوعی  را در اختیار دارد و همچنین عمق جوابها را کنترل می کند .

 

 

 

 

دیدگاه‌ها (1)

  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.

*
*

    mhhzgd.1364mh2699783 Support User 1399/10/17 پاسخ

    سلام به نظر من هیپنوتیزم بهترین روش برای درمان بیماریهای روحی نظیر اضطراب، افسردگی و وسواس است