مرکز هیپنوتیزم کابوک

فوبیای رانندگی چیست؟

فوبیای رانندگی چیست؟

فوبیای رانندگی چیست؟

آنچه در مورد ترس از رانندگی باید بدانید.

اگر چه یک نام رسمی ندارد ، ترس از رانندگی فوق العاده رایج است و ممکن است خفیف یا شدید باشد.

بعضی از مردم فقط از موقعیت های خاص رانندگی می ترسند، مانند رانندگی در طوفان و یا در بزرگراه ها

در حالی که دیگران به سادگی از نشستن پشت فرمان می ترسند.

 

فوبیاهای مرتبط:

اغلب ترس های دیگر می توانند به ترس از رانندگی مرتبط شوند، به ویژه یکی یا بیشتر از موارد زیر:

Agoraphobia : ترس از رانندگی معمولاً مرتبط است با ترس از مکانهای شلوغ ، به طور خیلی راحت ترس از گیر افتادن در تله یا به دام افتادن هنگامی که یک حمله ترسناک رخ می دهد تعریف شده است.

آگورافوبیا منجر به اجتناب از شرایطی می شود که احساس تهدید در آن وجود دارد.

رانندگی از شاخه ها و دسته بندی های اولیه در آگورافوبیاست که ظاهر میشود. پل ها، تونل ها و بزرگراه های دور از جاده برای بسیاری از افراد مبتلا به آگورافوبیا بسیار دشوار است.

Claustrophobia : ترس از رانندگی گاهی اوقات مربوط به جاهای تنگ و محصور است. ترس از فضاهای محصور،

Claustrophobia به راحتی توسط محدودیت های داخل یک ماشین اتفاق می افتد.

برخی از افراد مبتلا به کلستروفوبیا گزارش میدهند که ترس آنها نسبت به سرنشینان بدتر است یعنی این که دیگران بیشتر از راننده می ترسند.

 

فوبیای رانندگی چیست؟

اضطراب عملکرد

رانندگی یک مسئولیت خطیر و بزرگ است. نه تنها باید ایمنی خود را مدیریت کنید بلکه از سرنشینان و افراد دیگر در جاده ها نیز  باید مراقبت کنید.

کسانی که از ترس رفتن روی صحنه و سخنرانی کردن  یا ترس از بابت عملکردهای دیگرشان رنج می برند این ترس ها ممکن است سیار موثر و ناراحت کننده باشند و حتی باعث شود به توانایی های رانندگی خود اعتماد نکنند. وقتی سرنشینان حضور پیدا می کنند، ممکن است ترس افزایش یابد، مخصوصاً برای افرادی که دچار ترس و واهمه اجتماعی هستند.

ترس از تصادف

کسانی که از dystychiphobia یا ترس از حوادث رنج می برند. سعی کنند از شرایطی که خطر ابتلا به خطر فیزیکی را افزایش می دهد، اجتناب کنند. علاوه بر این، یک خطر ناسازگاری عمومی نیز ممکن است ترس را افزایش دهد.

به عنوان فعالیت ذاتاً خطرناک ، رانندگی برای ایجاد ترس های بالقوه ی مبتنی بر ریسک است.

ترس سفر:

ترس از سفر ، ترس از حادثه ی ناگوار ، ترس از تمام انواع حمل و نقل را شامل می شود. بسیاری از افراد مبتلا به این فوبیا در مواجهه با مکان های آشنا راحت رانندگی می کنند.

ترس از اختیار :

کمی نگرانی و برافروختگی پیرامون افرادی که صاحب اختیار هستند برای تصمیم گیری در لحظه طبیعست! و به واقع داریم افرادی را که از قرار گرفتن در لحظات قدرت و اختیار تصمیم گیری مستاصل و مضطرب شده اند.

افرادی که دچار فوبیا هستند معمولا به محض دیدن ماشین پلیس ، کامیون ها ، آمبولانس و ماشین آتشنشانی در اطراف شان دست پاچه میشوند. شما همچنین ممکن است تمایل نداشته باشید در مورد رنگ ها و فرامین چراغ راهنمایی رانندگی ، محل گذر اتوبوس ها و مترو و مسیرهای پر ترافیک حتی با کسی بحث و تبادل نظر کنید.

فوبیای رانندگی ساده:

گامی مواقع ترس از رانندگی همراه با ترس و وحشتهای دیگر فوبیاها نیست . بسیاری از مردم یک ترس ساده از رانندگی را تجربه میکنند ک هنسبت به ترس های دیگرکم عارضه تر و سبک تر است .

 

بیشتر بدانیم
کتاب معالجه لکنت زبان با هیپنوتیزم (نوشته استاد کابوک)

یک فوبیای رانندگی ساده ممکن است توسط عوامل مختلف ایجاد شود، از جمله:

تجربه ی بد:

اگر در یک حادثه یا تصادف با اتومبیل بوده اید ، شما ممکن است در خطر افزایش ترس از رانندگی باشید. دیگر عوامل بالقوه شامل رانندگی از طوفان و بادهای شدید، گم شدن، تردد بیش از حد و یا رانندگی در ترافیک غیر معمول است.و حتماً هم نباید یک وضعیت حاد و منفی برای شما اتفاق افتاده باشد.  همینکه شاهد یک سانحه ی تصادف وحشتناک در اخبار تلویزیون یا گفنگوهای خانوادگی و در معرض این گونه اطلاع رسانی ها باشید پیوسته در ضمیر ناخودآگاه شما آن بار منفی از دیده ها و شنیده ها نشست میکنه و در جاییکه انتظار را ندارید مثلاً در حین رانندگی و یک سبقت در خیابانهای شهری بروز پیدا میکند و کنترل قدرت تفکرتحلیلی و تصمیم گیری در لحظه ی شما را میگیرد. و این می تواند به اندازه ی کافی برای ما ایجاد ترس کند.

خانواده یا دوستان:

چگونه والدین و دوستانتان در ارتباط رانندگی رفتار می کنند و در مورد آن چگونه فکر میکنن؟ اگر یکی یا هر دو والدین راننده بسیار محتاط باشند، غیرممکن است که نگرانی های خود را درونی کنند.

بعضی از مردم پس از تماشای فیلمهای آموزشی رانندگان خاص، به شدت ترس دارند یا مادرانی که در برابر رانندگی در حال مستی که در تلویزیون نمایش داده میشود بشدت مقابله میکنند و از آن واهمه دارند.

 

برخی از فوبیاهای رانندگی یک دلیل روشن دارند. بعضی از مردم متوجه می شوند که ترس آنها پس از سال ها تجربه ی رانندگی موفق به طور ناگهانی توسعه می یابد. و برخی دیگر حقیقتاً اشتیاقی به یادگیری رانندگی ندارند.

خوشبختانه ، لازم نیست “علت” را برای درمان فوبیا پیدا کنید.

درمان فوبیایی رانندگی:

همیشه بهترین روش برای درمان ، آگاهی از یک درمان روشمند و حرفه ای است ، برای درمان فوبیای رانندگی اطمینان حاصل کردن از اینکه چه نوع فوبیاهای دیگری در آنها وجود دارد مثلاً آگوروفوبیا و کلستروفوبیا و از این قبیل… چون درمان فوبیا با تکنیک های هیپنوتیزم بصورت کاملاً ریشه ایی و اساسی از ضمیرناخودآگاه پاکسازی میشود. حتی فوبیای ساده ی رانندگی که پیشتر توضیحات آن داده شد .

 

بیشتر بدانیم
خود هیپنوتیزم با شمع به روش استاد کابوک

ترس از رانندگی می تواند تاثیر عمیقی بر تقریبا تمام حوزه های زندگی شما داشته باشد. البته که شما میتوانید با کمک خودهیپنوتیزم و تمرینها و تکنیکهای بکار گرفته شده در آن این ترس زندانی شده در وجودتان را یکبار برای همیشه از بین ببرید. و راه  را برای رسیدن به اهداف تان در زندگی هموار کنید.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.

*
*