مرکز هیپنوتیزم کابوک

غالبا غیرهمجنس­گرا Mostly Heterosexual

غالبا غیر همجنسگرا

غالبا غیرهمجنس­گرا Mostly Heterosexual

«غالبا غیرهمجنس­گرا» بودن به چه معنی اس

در این مقاله سعی شده آنچه را که ما در مورد افرادی که «غالبا غیرهمجنس­گرا»  یا (Mostly Heterosexual) هستند می­‌دانیم، مورد بررسی قرار داده است.

عموماً از این مقیاس به‌منظور طبقه‌بندی افراد به عنوان غیر همجنس­گرا، دوجنس­گرا یا گِی/ (همجنسگرایی زن و مرد) استفاده کرده‌اند. اما چگونه محققان این هفت نمره را به سه گروه تقسیم کرده‌اند؟

این امر از مطالعه‌­ای به مطالعه‌ی دیگر فرق می‌کند، اما یک رویکرد نسبتاً معمولی برای گروه‌بندی اینگونه بوده که نمره­ ی ۱-۰ به عنوان غیرهمجنس­گرا، ۴-۲ به عنوان دو جنس­گرا، و ۶-۵ به عنوان گِی/ لزبین (همجنس­گرا) می‌­باشد. در نتیجه، تحقیقات بسیار کمی به طور خاص بر روی افرادی که تنها اندکی جاذبه یا کشش جنسی به جنس موافق یا مخالف دارند متمرکز شده‌ است (نمره­‌ی ۱ و ۵) شما ممکن است افراد با نمره­ ی ۱ را (غالبا غیرهمجنس­گرا) بنامید.

از صفر (منحصرا غیرهمجنس­گرا) تا شش (منحصرا همجنس­گرا)

شما احتمالاً در مورد مقیاس معروف کینزی در خصوص تمایلات جنسی شنیده­‌اید که از صفر (منحصرا غیرهمجنس­گرا) تا شش (منحصرا همجنس­گرا) متغیر است. کینزی و تیم تحقیقاتی او شرکت‌کنندگان در این مقیاس را براساس این موضوع دسته‌بندی کردند که چگونه به مجموعه‌ای از سوالات در مورد جاذبه‌های جنسی، خیال‌پردازی­‌ها، رفتارها و برچسب­‌های گرایش هویت جنسی که در طول خود استفاده می‌کردند، پاسخ دادند. بیشتر تحقیقات در مورد گرایش جنسی که از آن زمان انجام شده ‌است،

بیشتر بدانیم
روانشناسی رنگ های هاله نورانی: شخصیت های سفید

بنابراین، ما در مورد افرادی که «غالبا غیرهمجنسگرا» هستند چه می‌دانیم؟ در یک مقاله­‌ی اخیر توسط همکار من و استاد دانشگاه کرنل ریچ ساوین- ویلیامز و دانشجوی دوره­‌ی فوق لیسانس او ژانا وراگالووا، چهار یافته‌ی اصلی در مورد این گروه شرح داده‌ شده است:

۱) آن‌ها یک الگوی متمایز از جاذبه‌ها یا کشش­‌ها را دارند و نسبت به افراد «منحصرا غیر همجنس­گرا»،‌ از احتمال بیشتری برای داشتن برخی از رفتارهای مربوط به جنس موافق برخوردار می­‌باشند؛

۲) آن‌ها در جمعیت به خوبی نمایش داده می‌شوند؛

۳) گرایش (غالبا غیرهمجنس­گرای) آنها در طول زمان نسبتا پایدار بوده است؛

۴) این برچسب برای کسانی که آن را پذیرفته‌اند معنادار است. من در بخش زیر برخی از یافته‌های اصلی مقاله را مرور می‌کنم.

۱. مشخصه­‌ی گرایش جنسی کسانی که «غالبا غیرهمجنس­گرا» می‌­باشند، چیست؟

در مرور و بررسی آنها در مورد آثار موجود، این تحقیق نشان داد که «غالبا غیرهمجنس­گراها» نسبت به غیرهمجنسگراها از لحاظ جاذبه­‌ها، خیالپردازی­‌ها و رفتارهای جنسی بیشتر به سوی جنس موافق گرایش داشتند  اما این میزان در مقایسه با دو­جنس­گراها کمتر بود. این موضوع هم در طول سنین مختلف و هم در دو جنس زنان و مردان صادق بود. این تفاوت‌ها برای کشش جنسی به جنس موافق، بیشتر از رفتار در مورد جنس موافق بود (به عبارت دیگر بیشتر کشش بود تا خودِ رفتار).

۲) چه تعداد از مردم «غالبا غیرهمجنس­گرا» هستند؟

داده‌ها از ۲۱ مطالعه از ۶ بخش یا شهرستان مورد بررسی قرار گرفتند و درجه­ ی شیوع «غالبا غیرهمجنس­گراها» در سراسر مطالعات بسیار متفاوت بود: از ۱.۲ تا ۲۳ درصد در میان زنان و ۱.۷ تا ۹ درصد در میان مردان. نرخ‌های بالاتر زمانی پیدا شدند که به جای اینکه از مردم پرسیده شود که آیا اکنون یک کشش به جنس موافق را احساس می­‌کنید، از آنها پرسیده شد که آیا آن‌ها هرگز کششی به جنس موافق داشته­‌اند یا خیر. با در نظر گرفتن مطالعاتی که سوال را از این طریق پرسیده بودند، درجه‌ی شیوع برای زنان ۷.۶ تا ۹.۵ درصد و برای مردان از ۳.۶ تا ۴.۱ درصد بود.

بیشتر بدانیم
۴۰ توصیه معنوی از دیدگاه سوامی شیواناندا

۳) آیا «غالبا غیرهمجنس­گرایی» صرفا یک فاز (دوره­‌ی تحول و تغییر) است؟

سه مطالعه­‌ی طولی، داده‌های مربوط به پایداری «غالبا غیرهمجنس­گرایی» در طول زمان را ارایه داد. آن‌ها دریافتند که در بررسی دو نقطه‌ی زمانی از اوایل نوجوانی تا بزرگسالی، حدود نیمی از کسانی که در نوجوانی «غالبا غیرهمجنس­گرا» داده می­‌شوند، همچنان در بزرگسالی به همان نحو تشخیص هویت داده خواهند شد. این ثبات یا پایداری کم‌تر از یک هویت غیرهمجنس­گرا، اما بالاتر از یک هویت دو جنسگرا بود. اکثریت قریب به اتفاق کسانی که هویت «غالبا غیرهمجنس­گرا» را ترک کرده‌اند، یک هویت غیرهمجنس­گرا را پذیرفته بودند.

غالبا غیر همجنسگرا

غالبا غیر همجنسگرا

۴) هنگامی که افراد می‌گویند که «غالبا غیرهمجنس­گرا» هستند، این امر چه معنایی دارد؟

برخی مطالعات از مردم پرسیده بودند، هنگامی که می‌گویند «غالبا غیرهمجنس­گرا» هستند، این امر چه معنایی دارد؟ در طی یک مطالعه از مردان جوان در شمال نیویورک (آماده‌سازی از سوی ساوین- ویلیامز و ریگر)، آنها اینگونه پاسخ‌هایی دادند: «غیرهمجنس­گرا هستم تا زمانی که یک مرد مناسب در مقابل من ظاهر شود» و «غیر همجنس­گرا هستم اما خشک نه» پاسخ دادند.

در مطالعه­ ی دیگری در خصوص زنان جوان (آستین و همکاران, ۲۰۰۷) دختران «غالبا غیرهمجنس­گرا» گفتند، «۸۵ درصد غیرهمجنس­گرا، به همراه کشش­‌های جزئی به زنان هستند.» آن‌ها همچنین در مورد این موضوع صحبت کردند که جذابیت یا کشش آن‌ها به مردان و زنان متفاوت است- کشش­ها نسبت به جنس موافق رمانتیک­تر، اما کشش­ها نسبت به جنس مخالف جنسی­تر است. مطالعات کَمّی نشان داده‌اند، زمانی که «غالبا غیرهمجنس­گراها» می‌دانند که در حال پاسخ به یک تحقیق  نیستند، به جای دو­جنس­گرایی یا دیگر برچسب‌ها، این افراد به احتمال زیاد غیرهمجنس­گرایی را ترجیح می‌دهند. (در پاسخ به یک تحقیق آنها بیشتر خود را «غالبا غیرهمجنس­گراها» می‌دانند)

بیشتر بدانیم
سایکوز یا روان پریشی و تفاوت سایکوز و نوروز در چیست؟

این بررسی، دانشمندان را بر آن می‌­دارد تا پایان دسته‌بندی سه گروهی (غیرهمجنس­گرا، دوجنس­گرا و / لزبین یا همان همجنس­گرا) که بر تحقیقات تاکنون غالب بوده را مطرح ساخته و رویکرد دقیق‌تری نسبت به مطالعه­‌ی گرایش جنسی در نظر بگیرند. البته بررسی‌های بسیار زیادی در این زمینه لازم است تا گروه‌هایی را مورد مطالعه قرار دهند که حدود ۴ تا ۱۰ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند. همانطوری که بررسی‌های وسیع فدرال شامل موارد مربوط به گرایش جنسی می‌شوند، امیدوارم که درک بهتری از این گروه‌ها امکان‌پذیر باشد.

منبع:

psychologytoday.com

 

آواتار ادمین کابوکادمین کابوک

مرکز هیپنوتیزم کابوک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.
دیدگاه‌ها

0