مرکز هیپنوتیزم کابوک

موفقیت با غلبه بر موانع به کمک هیپنوتیزم

موفقیت با غلبه بر موانع به کمک هیپنوتیزم

با غلبه بر موانع به کمک هیپنوتیزم

برای کار خود برنامه ریزی کنید – طبق برنامه خود، کار کنید.

انگیزه نه تعلل

شما با شگفت انگیز خود چه می کنید؟ شما باید بین هدر دادن زندگی و پذیرفتن آن با آغوش کاملاً باز یکی را انتخاب کنید. اگر مورد دوم درست باشد، نباید مانعی بر سر راه شما جز خودتان وجود داشته باشد. هیپنوتیزم به شما کمک می کند چون مانند کاتالیزور عمل کرده و بندهایی را که ما را به معمولی و متوسط بودن سخت گره زده اند میگسلد. به ما کمک می کند تا در رویارویی با مشکلات استقامت کنیم. موفقیت فقط برای کسانی پیش می آید که جرأت تغییر را دارند و قصد دارند وسایل جدید دستیابی را مورد بررسی قرار دهند.

اکثر مردم از شکست در هراسند. بقیه از موفقیت در هراسند زیرا با موفقیت، مسئولیت خواهد آمد. شما چگونه چرخ خودشکنی را متوقف کرده اید؟ این را امتحان کنید. فکر کنید چگونه چرخ خودشکنی را متوقف کرده اید؟ این را امتحان کنید. فکر کنید چگونه موفقیت احساس خواهد شد و شما این احساس را به طریقی که فکر می کنید شروع خواهید نمود.

motivationتلقین های مثبت برای موفقیت

تلقین های به خود همان اوامر به خود است. اگر آنها حرکت فکر و جسم را در مسیری درست هدایت کنند، نوع صحیح تلقين محسوب می شوند. افکار خوب فعال کننده، پیشرفتهای مؤكدی را به دنبال خواهند داشت. تلقينهای به خود نه تنها اوامر به خود هستند بلکه عزت نفس، و حب نفس را نیز بنا می نهند. برای نائل آمدن بدین سطح والا، ما باید پیوسته در مقابل حقارت های کلامی و غیر کلامی خود و دیگران هوشیار باشیم.

به خاطر داشته باشیم تمام تلقین های بیرونی از گذشته و حال به وسیله شکست کسی که آن را نپذیرفته، به تلقین به خود، منتقل می شود. اگر شما مایلید در زندگی بیش از یک عروسک باشید باید به دقت تجارب دیگران را قبل از اینکه تجربه خود شما شوند بررسی کنید. شما می توانید مانند یک کامپیوتر ذهن خود را طوری برنامه ریزی کنید که زندگیتان را به نحو مطلوبی به فعالیت واداشته و به اهداف مورد نظرتان برسند. به هر حال خروجی کامپیوتر ذهن شما هم می تواند به قدر ورودی آن خوب باشد.

شما چه چیزی را وارد ذهن خود می کنید؟ تمام خوبی هایی که می تواند در طول زندگی برای شما پیش بیاید، از درون مغزتان تراوش می کند. هیپنوتیزم ما را راهنمایی می کند که از سرزمین تخیلات بیرون بیاییم و به جایی برویم که افکار امکان پذیر، پاداش های مثبت را به دنبال داشته باشند.

Positive instinct for success

انگیزه سوخت حرکت

به خاطر هل ندادن دری که روی آن نوشته شده بکشید و بالا رفتن از پله های نردبان پتانسیل خودمان، مقاومتی سرسختانه الزامی است. ماهمیشه انتخاب های ناخوداگاهی بین شکست و موفقیت داریم. به روشی که شما خودتان را برای دیگران توصیف می کنید گوش فرا دهید. آیا خودتان را بالاتر از آنچه که هستید می دانید یا پایین تر؟

وقتی که شما یکباره و آگاهانه چرخ های فکری خود را در مسیری درست به حرکت درآورید به سرعت به سوی اهداتان سوق داده می شوید ، تلقین میتواند یک بازنده را  بیافریند اما تلقین درست می تواند ار بازنده یک برنده بسازد. داشتن احساسی مانند یک بازنده در سطح ناآگاهی روی می دهد. این احساس به هنگام فشارهای روحی -روانی به درون مردم می خزد. اما اگر افکار شما به سوی هدف خاص هدایت شود، آنچه که روی می دهد بعضی اوقات به طریقی نامحسوس و موذیانه و بعضی اوقات کاملاً شگرف و پرقیل و قال است و این به نوع انتخاب شما بستگی دارد. آنوقت شکست های موقتی و گذرا شما را مضطرب نخواهد کرد. شما کلیه شواهد را به طور منطقی خواهید سنجید و پیشروی خواهید نمود.

به خود تعهد بدهید

اگر ذهنیت شکست در شما وجود داشته باشد در هیچ کاری موفق نخواهید شد. به نظر می رسد که در وهله اول، هر مرد یا زن ترجیح میدهد موفق شود. با این وجود، چنین نیست. از بسیاری از جهات دیگر، افراد عادی ناخودآگاه با تضيع همدیگر، شکست را تسریع می نمایند. یکی از موارد غم انگیز زندگی این است که خیلی ها حتی بدون اینکه بدانند افکارشان در میزان موفقیتشان دخیل است، زندگیشان را سپری می کنند.

با برنامه هیپنوتیکی، شکستهای موقتی شما را مضطرب نخواهد کرد چرا که شما کلیه ی شواهد را به طور معقول خواهید سنجید و می دانید که شما برنامه ای را دنبال خواهید کرد که می باید شما را به سوی اهدافتان رهنمون شود. به جای اجتناب از چالش ها به تمام فرصت هایی که شما را به کشف توانایی هایتان سوق میدهد خوش آمد بگویید. وقتی که شما خود را نسبت به هدفی متعهد کنید، تمام قطعات گم شده در جای خود قرار می گیرند. تصمیم گیری ادراک را تضمین می کند و انتظاری توأم با امیدواری در ذهن جریان می یابد.

 هیپنوتیزم شما را به جای اینکه مسافر سفر موفق شخص دیگری باشید، روی صندلی خودتان می نشاند، و به شما کمک می کند که از دست اندازها دوری جسته و شما را آنقدر نیرومند می سازد تا در کورس باقی بمانید. آنگاه که افکار شما به سوی هدف خاصی هدایت شده، رویدادها گاهی به طریقی نامحسوس و شگرف بنا به نوع انتخاب شما روی می دهند.

استقامتی ثابت و محکم پیش از حرکت بدون لغزش فرد رو به جلوه لازم است ما باید با لجاجت درون با اذهان خوگرفته ی خویش مقابله کنیم و با جرات و سرعت بی وقفه زیر بار منفی گرایی نرویم. افکار یک فرد معمولی با موانعی چون فقدان احساسات، شک اندیشی و ترس در هم ریخته و شلوغ است. ترس همیشه بر آن است که اندیشه های زشت در سر بپروراند و باید سیلی محکمی بر او وارد آورد. فقط افراد مصمم و با ارده در تغییر به سوی بهتر شدن همیشه موفقند.

به خاطر داشته باشید که انگیزه می تواند به سرعت شما را برای پیشرفت تحریک کند. انگیزه نیروی محرکی است که فرد را به تمرین منظم وا می دارد. فقط تمرین مداوم شرطی شدن مجدد می تواند یک فرد مشکل دار را تغییر داده و او را به شخصی تبدیل کند که به نحو احسن از عهده زندگی بر می آید.

Commit to yourself

 

ذهن شما ضبط صوت است

هر آنچه شما می شنوید و فکر میکنید در زوایای مغزتان نقش می بندد. خوشبختانه می توان چیزی را که دیگر مفید نیست پاک کرد و اطلاعات بهتری را جایگزین این فضای خالی نمود. عوامل مختل کننده و بازدارنده (مانند شرم و حیا) را می توان کم کرد یا حتی از بین برد، به شرط اینکه انگیزه به اندازه کافی قوی باشد. احساسات دردناک مانند آینه های غیر معمولی تصویر را از ریخت انداخته و کج و معوج نشان میدهند. زدودن این بازتاب غیرعادی مستلزم اصلاح و تغییری حرفه ای از طریق هیپنوتیزم عمیق است.

وقتی شما با آموزش ذهنتان کنترل خود را در دست داشته باشید به طور ناخوداگاه شما را به سوی اهدافتان سوق خواهد داد. وقتی که شما یاد بگیرید چگونه از مغزتان  به عنوان یک حلال مشکل استفاده کنید، می توانید کارهای باور نکردنی انجام دهید. مغز شما وسیله ای شگرف و شگفت انگیز برای تغییر است. اگر کامپیوتری با قدرت مغز شما ساخته می شد باید اندازه آن کامپیوتر به اندازه ساختمان حکومتی نیویورک می شد. با وجود چنین کامپیوتری باز هم نمی توانست قدرت خارق العاده ی تصورات انسان را داشته باشد.

Your mind is the tape recorder

مانند یک برنده فکر کنید و صحبت کنید

تلقین دارای قدرت نامحدودی در به حرکت واداشتن شما در هر مسیری است اگر افکار شما ماهیتی شکست پذیر داشته باشند، مطمئنا قصد دارید که یک شکست خورده باشید. اگر مانند یک برنده فکر و صحبت کنید چاره ای ندارید جز اینکه مانند یک برنده عمل کنید و بر ناملایمات پیروز شوید. مغز شگفت آور شما مرتباً در حال تمرین کنترل بر هر دو سیستم ارادی و غیرارادی بدن شماست. مغز تمام کارهایش را بر اساس خاطرات تلقين های گذشته و آموزش های اولیه، تعیین می کند. هر کسی خاطرات مفید و همچنین مشکل آفرینی برای یادآوری دارد. پس آن را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که در مورد خودتان چه به خود می گویید.

بهینه کردن مهارت ها و استعدادها

هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد که ذهن شما می تواند انگیزه توانایی های بالقوه شما را فرا خواند و شعله خلاقیت را برافروزد. شما می توانید کامیابی و سروری را به تصویر بکشید بدون اینکه موفقیت غیر ممکن باشد. هیپنوتیزم امور عادی دنیوی را رشد داده، استعداد را فزونی بخشیده و راه یادگیری سریع را هموار می سازد.

هر عمل فیزیکی ابتدا در چشم ذهن دیده می شود، جایی که در آنجا عمل پذیرفته یا رد می شود. این الاکلنگ، بله و خیر بی پایان است. شما ممکن نیست که از روی دادن آن مطلع باشید چون به سرعت اتفاق می افتد. این جرقه ها در یک سطح زیر آستانه ی شعور آگاه بدون دخالت هوشیاری معمولی زده می شوند. ما نمایش دائمی حوادث گذشته را مشاهده کرده به صحنه آورده، رد کرده یا می پذیریم. یک گزارش، مسکوت یا تحت تأثیر آنها قرار میگیرد یا اینکه آنها را کنار می گذارد. تصویر را انتخاب کرده و گزارش آن را به ذهن آگاه میفرستد.

از خود بپرسید:

 • من در مورد خودم چه چیزی به خودم میگویم؟
 • آیا گفته هایم به من کمک می کنند یا سد راهم می شوند؟

اگر چیزی که شما به خود می گویید کمتر از واقعیت باشد در آن صورت شما احتمالاً عوامل بالقوه خود را در زندگی نادیده گرفته اید. تقریباً هر کسی نسبت به فرآیند علمی تغییر مستعد است.

ما مدام تحت بمباران تلقین هایی قرار می گیریم که در خدمت هدف مشخص دیگری است به جای اینکه در خدمت هدف خودمان باشد. حمایت از خویش را شروع کنید وقتی که ایده ای به شما ارائه می شود با گوش سوم لطایف ظریف آن را بشنوید.

Creativity

در نظرداشته باشید که این ایده از کجا آمده و چرا طرح شده. اگر شما فکر می کنید که ممکن است با بهترین علایق شما مغایر باشد، فوراً آن را رد کنید. راه های تلقین بسياری وجود دارند که بر موفقیت تأثیر گذارند.

 • و مردم در مورد ما چه می گویند؟ 
 • ما چه چیزی را از طریق رسانه هر روز می شنویم؟
 •  چه چیزهایی به ما گفته شده وقتی که داشتیم بزرگ میشدیم؟

احساسات را برای خود بیان کنید

کامیاب کسی است که به میزان عزت نفس معتقد است. اگر شما آدم کامیابی نیستید، نورافکنهای آگاهی را به درون سایه های گذشته خویش بتابانید. خاطرات، میان موفقیت و شکست فرق می نهند. شما تنها به اندازه ای می توانید خوب باشید که خاطرات اجازه خوب فکر کردن در مورد خودتان را به شما می دهند. به وقایع گذشته ژرف بنگرید. با نگاه نافذ به ضعف های خود نگاه کنید در حال حاضر، صادق باشید. چگونه آنها مقام اول را به خود اختصاص دادند. از روبه رو شدن با واقعیت نهراسید. با علم به اینکه گذشته به شکل گسترده ای با تکنیک های هیپنوتیکی قابل پاک شدن است، آسوده باشید.

ممکن است شما در این لحظه این مطلب را درک نکنید اما در خواب و بیداری مدام چیزهایی را در مورد خودتان چه خوب و چه بد به خود می گویید نیرومندترین مجاب کننده ایی که ما داریم، ندای آمرانه ی درونی خودمان است. این ندا می تواند یک ظالم زورگو یا یک ناجی مهربان باشد.

شما ناخودآگاه در مورد خودتان به خود چه می گویید؟ اکثر افکار درونی ما نسبت به خودمان تمجیدآمیز نیستند. جامعه به ما آموخته که خود را نقد کنیم. خودازمایی شخص معمولی الگویی را دنبال میکند که توسط والدین و مدارس بنا نهاده شده ، همه از چنین شخصی انتظار دارند تا از قوانینی پیروی کند که ممکن است متناسب با شخصیت منحصر به فرد هر کسی نباشد.

بسیاری از مردم به یک تصور منفی از خود می چسبند. در این صورت آنها بر بی کفایتی های متصور خویش صحه گذاشته و وضع را وخیم تر می کنند. یک اندیشه ی دردسر ساز ممکن است فقط یک اندیشۂ زود گذر باشد (حتی یک کلمه) اما بیم و دلواپسی یکباره طناب نخاعی مغز شما را که واکنش پذیرش شکست را آغاز می کند تحریک می نماید.

Emotions

بهینه کردن استعدادها

هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد که تخیل شما قادر است انگیزه ی توانایی های بالقوه شما را فراخواند و شعله ای را برای روشن کردن اهدافتان برافروزد. حرف زدن با خود می تواند بین کامیابی و ناکامی فرق بگذارد. از خود بپرسید. من در مورد خودم چه چیزی را دارم به خودم می گویم؟ وقتی که شما مانند یک بازنده فکر کنید، مغز هوشمند شما تمام چیزهای مربوط به شکست های گذشته را بازگو کرده تا شما را از پیشروی بیشتر باز دارد. خاطرات سودمندی هم برای یادآوری وجود دارند همه هر دو خاطرات را دارند. اکثر مردم فراز و نشیب های بسیاری در زندگی دارند. فرق میان یک برنده در این است که برنده کمی به عقب برگشته و با پرشی ناگهانی بلندتر از قبل می پرد.

هیپنوتیزم ما را با بخشی از مغز، که ما را قادر می سازد تا بزرگتر از انتظارات خود باشیم آشنا می کند. هیپوتیزم کور (تتای عمیق) شما را از داستان های ساده، باورنکردنی و احساساتی درآورده و به واقعیتی معقول می برد. توانایی انجام کارهای غیر معمول فیزیکی، هنری است که هر کسی قادر به انجام آن نیست. در میادین ورزشی، جایی که برندگان خود را از لحاظ روحی آماده می کنند تا از رکوردهای دیگران و رکورد قبلی خود پیشی بگیرند. مورد فوق را به عینه می توان دید.

 

بیشتر بدانیم
اسرار راجا یوگا

Talents

بر هدف خود چشم بدوزید

از آنجا که یک شخص معمولی (متوسط) قادر به متمرکز ساختن افکار خود در خطی واحد از سعی و تلاش نیست، لذا شکست هایش بیشتر از موفقیت هایش در زندگی خواهد بود. رفتارهای خود شکننده، شالوده ی اکثر داستان هایی از این قبیل یا سراسر شکست است. تفکر امکان پذیر با پذیرش تلقین مثبت می آید. امید فراوان نیز به همراه آن می تواند یأس و سستی را ریشه کن نماید.

بهترین و موثرترین راه برای سریع رسیدن به نتایج حاصل از خود تلقینی باید در مورد آن، اصولی باشد. با کنار گذاشتن زمان خاصی برای استراحت در مطالعه و مصر بودن تنها راه تأثیر گذاشتن بر تغییرات ضروری است. عادت کردن در کمک به خود ساده تر از مجاب کردن خود در خودشکنی است.

تغییر عادات بد به خوب

شخصیت آدمی متشکل از مجموعه ای از بازتاب عادات است. همه فعالیت های ما، در حول و حوش الگوهای عادت خودکار مرکزیت می یابد. شما به منظور نیل به اهدافتان باید کاملاً در مورد عادات جاافتاده خودتان هوشیار باشید و مدام از خود بپرسید آیا این کار مرا در رسیدن به جایی که می خواهم بروم یاری خواهد داد یا برایم اشکال ایجاد خواهد نمود؟بخاطر داشته باشید شما همیشه دارا قدرت تصمیم گیری میان واکنش مثبت و منفی نسبت به های بیرونی هستید. موارد دلخواه واقعی خود را تعیین کنیدو چنانچه عادتی مغایر نیازهای تان بود از ادامه آن صرفنظر کنید.

 

 توان مغناطیسی خود را نیرومند سازید

پس از رفتن به هیپنوتیزم خود را  در هاله ایی از تشعشع  انوار طلایی ببینید. انرژی مغناطیسی آن شما را به هر چیز و هر کسی که در کسب موفقیت بدان نیاز دارید، جذب می نماید. شما کسانی را می بینید که می توانند به شما کمک کنند. آها به شما نزدیک تر می شوند اکنون شما محصور در گروهی کارآزموده هستید که باورتان دارند. اگر این است که بدان نیاز دارید تا رویاهای خویش را تحقق بخشید، آن را تحقق یافته بنگرید. شما به خود ایمان دارید و بقیه راهنمایی های شما را دنبال می کنند.  

Strengthen your magnetic field

شما به خود ایمان دارید و بقیه راهنمایی های شما را دنبال می کنند. حال به خود بنگرید، تمام گامهای لازم و ضروری برای رسیدن به جایی که میخواهید بروید، فراهم کنید خود را ملزم به انجام موارد ذیل نمایید. 

 • صبح زود بیدار شده و مشتاق رفتن باشید! پر از انرژی
 • نقشه خود را برای آن روز با شور و شوق بررسی کنید.
 • از اعضای گروه تلفن هایی را دریافت می کنید. شما با بقیه تماس بگیرید. 
 • شما در یک مراسم برای تجلیل از کار خود شرکت می کنید.
 • شما از کسانی که یاریتان داده اند تشکر خواهید کرد.

دستیابی شما به موفقیت مورد تحسین قرار می گیرد. از تصور والای خود سوال هایی بپرسید و به اندرز عملی که به شما داده می شود گوش فرا دهید.

به خود بگویید من از تجربه، بصیرت شگرفی کسب نموده ام، که مرا به بلوغ فکری خواهد رساند و برایم روشنگری را به ارمغان خواهد آورد که بتوانم در این دوره از زندگی ام پیشرفت کنم. هرگاه در آینده نیاز به بصیرت بیشتری داشته باشم به این تصویر ذهنی رجوع خواهم کرد.

با بررسی گذشته، موانع را بردارید

اگر کارشکنی به صورت خود کرده باشد راهی برای از میان بردن موانع باز دارنده وجود دارد. با وارد شدن به مرکز هیپنوتیکی خود، وقایع گذشته را در ژرفانای مناسب خودشان ببینید با صداقت و هوشمندانه به بی کفایتی های روزهای حال بنگرید. چگونه جایی را در وجود شما در مقام اول گرفتند؟ از روبه رو شدن با واقعیت نهراسید. اجازه بدهید ذهنتان آزادانه در اطراف بدترین پیشامدهای زندگیتان به تفحص بپردازد. با دقت به گذشته ای که ممکن است هنوز در شما نفوذ کرده باشد به تعمق بپردازید. خودازمایی اگر دقیق باشد همیشه اولین گام به سوی تغییر است. هیچ کسی با ورود به هیپنوتیزم عمیق همچون گذشته نمی ماند. ( یکسان نمی ماند تغییر می کند).

خود را با یک گروه احاطه کنید

تحت تأثیر قرار دادن دیگران با متقاعد کردن خود در اینکه شما ارزش موفقیت را دارید، شروع می شود. بزرگترین موفقیت ها ناشی از احساسی جهت عالی بودن است که به میزان حساسیت پذیری خودتان بستگی دارد. این احساس همیشه با خودستایی درگیر است.

هرگز از رویاهای خود دست برندارید

آن را بچسبید؛ عدم پشتکار از موفقیت جلوگیری می کند. توماس آلوا ادیسون تهییج شد تا با عزمی راسخ وسیله ای را اختراع کند تا به وسیله آن بدون وجود شمع فضا را روشن سازد. او لامپ را اختراع کرد و روی تمام اختراعات الکترونیکی که پس از آن شد تأثير گذاشت. وقتی که من یک کودک دبستانی بودم کارگاه او را در نیوجرسی، جایی که زندگی کرده بود، بازدید کردم. آموزگارم به یک تختخواب تاشو نزدیک میز کار ادیسون اشاره کرد.

یک علامت کوچک که بر اثر مرور زمان زرد شده بود روی تختخواب به چشم می خورد روی آن نوشته بود: اینجا جایی است که من رویای اختراعات خود را بر روی آن میدیدم. راهنمای تور گزارش داد که او در طی چرتهای کوتاه به اختراعات خود تحقق بخشید (میتوان گفت که او احتمالاً با خودهیپنوتیزمی به مرحله کور خویش وارد شده بود) ادیسون تقریبا ۱۱۰۰ اختراع را به ثبت رساند و طلیعه و پیشگام اختراعات آینده در الکترونیک شد. اختراع لامپ برق، گرامافون، دوربین فیلمبرداری و پروژکتور توسط ادیسون راه را برای صدها صنعت هموار ساخت.

dreams

از نردبان بالا روید

هیپنوتیزم در حالی که پی در پی وضع پیشین افراد موفق را ارتقاء می بخشد، برای تشویق کسانی هم که فاقد عزت نفس و اعتماد به نفس کافی برای شروع می باشند ارزشمند است. هیپنوتیزم در نظم بخشی مجدد به اولویت هایتان شما را یاری خواهد داد خصوصاً الویت هایی که حاکم بر وقت شما هستند و شما قبلا انرژی خود را روی اهداف بی موردی هدر می دادید که در مسیر فعالیتی قرار می گرفتند که هیچ سودی در بر نداشت.

برای کسانی که در مسیر موفقیت قرار گرفته اند، هیپنوتیزم می تواند سکوی پرشی برای تجلی توانمندیهای ذاتیشان باشد. آنگاه که شما مغز خود را به عمل فیزیکی متصل کرده و جرقه موفقیت را می زنید، تنها کسی هستید که دارای ابزاری مناسب برای جبران اشتباهات گذشته خود می باشید و این ابزار بسیار شخصی همانا ذهن شماست که همواره شما را هدایت می کند. روی صندلی راننده نشسته و به مقصدتان برسید، بر سر چهار راهها درست دور بزنید و برای رسیدن به موفقیت از بزرگراه استفاده کنید.

از آنجا که یک شخص متوسط (معمولی) قادر نیست که افکار خود را بر روی خطی واحد از سعی و تلاش متمرکز سازد، از این رو سال های زیادی از زندگیش را بیش از آنکه موفق گردد با شکست مواجه می شود. شما می توانید از طریق مسیری ذاتی به حد کمال رسید و پر قدرت زندگی نمایید یعنی معجزه شخصی خویش را بسازید. بسیاری از مردم فقط چون در آستانه ی کسب موفقیت هستند، موفقیتشان را خراب می کنند. هر کسی خود مسئول فراهم کردن موجبات شکست خویش است و با زندگان خود با لجبازی عجیبی اصرار دارند که از زیر بار مسئولیت موفق بودن شانه خالی کنند. غیر از آنها بسیاری دیگر از افراد عادی ناخودآگاه شکست را می پذیرند و بدین ترتیب خود را تباه می کنند .

یکی از داستانهای غم انگیز زندگی این است که بسیاری از مردم زندگیشان

سپری می شود حتی بدون اینکه بدانند طرز فکرشان مانع رسیدن به موفقیت بوده. داشتن احساسی همچون یک بازنده در یک سطح ناخودآگاه روی می دهد. شما چگونه خود را متوقف می کنید؟ شروع فکر کردن به راه موفقیت شما را بر آن می دارد که آن را حس کنید و به زودی شما راهی را احساس خواهید کرد که به آن می اندیشیدید.

روانشناسان به ما می گویند که ما پیوندهای مربوط به لذت و درد را ترکیب کرده ایم (تلقین های زیر آستانه شعور آگاه) البته اگر به علایق مان دست یابیم. ما با بررسی اندیشه شکست می توانیم خودشکنی را متوقف کنیم. در صورت انجام چنین کاری می توانیم بازتاب ها را از واکنش منفی به مثبت برگردانیم. شما نمی توانید در هیچ کاری موفق شوید اگر ذهنتان شکست را بپذیرد.

بسیاری دیگر از مردمان عادی ناآگاهانه شکست را می پذیرند و با چنین کاری خود را به تباهی می کشانند. یکی از تراژدی های زندگی این است که بسیاری از مردم هرگز نخواهند فهمید که افکارشان در میزان موفقیتشان دخالت داشته است. در صورتی که شما نگرش درستی داشته باشید، دست به عمل بزنید. سپس به خواسته هایتان دست خواهید یافت. با نگرش درست قطعات شل پازل زندگی در جای خود قرار میگیرند. کمال دری به روی ادراک گشوده و سیلی از پیش بینی را در ذهن به جریان در می آورد.

Climb the ladder

پیشبرد درک از خویشتن

از تصور خلاق خود برای ترسیم تصویری جدید از خود استفاده کنید و خود را با کمال عدالت به تصویر بکشید. احساسات دردناک تصویر را همچون بازتابی از یک آینه موج دار نشان می دهند. به وضوح کشاندن این تصویر کج و معوج مستلزم اصلاحی از طریق هیپنوتیزم عمیق با تجسم تقویت یافته است.

همیشه در زندگی به جای اینکه مسافر سفر موفقیت شخص دیگری باشید، خود را روی صندلی راننده ببینید. بعضی از مردم از هیچ چیز خبر ندارند. آنها فقط در صندلی عقب می نشینند و هرگز نمی بینند که به کجا می روند. خودتان عهده دار سفر خویش شوید. نقشه جاده زندگی را تهیه کنید. از چاه ها غافل نباشید و از آنها دوری گزینید وبر مسیر باشید. مسیر درست را بر سر چهارراه بیابید و در بزرگراه به جلو حرکت کنید تا به اهداف والا برسید. اگر کسی در راه گم شود یا همچون یک بازنده فكرکند، در نتیجه مغز شکست را می پذیرد و موانع را بر سر راه پیشرفت قرار میدهد گاهی اوقات موقیت مستلزم تغییر مسیرهایی برای کار در زمینه ای قابل رقابتی تر با استعداد و علایق شخص است. هر جا که یادگیری لازم است پلی بر روی شکاف درون فضای جدید ساخته شود، قدرت تفکر، ادراکی قوی برای پیشروی و صعود فراهم می کند. 

فکر خود را باز و مشتاق نگه دارید

به ایده های نوینی که ممکن است به شما کمک کند، با اشتیاق پاسخ دهید. ذهن شما مانند یک ضبط صوت بزرگ با گنجایشی نامحدود است. اگر دوست داشته باشید بیشتر مثبت باشید تا منفی، باید سیستمی را برای پاک کردن نوار ذهن خود توسعه دهید ومسیرهای صحیح را در زندگی جایگزین اطلاعات غلط نمایید. اگر چنین نکنید به خاطر آن نوع از زندگی که فقط می تواند از به حرکت در آوردن ماشین شما روی تمام سیلندرهایش به وجود آید، خود را فریب خواهید داد.

تنها چیز ارزشمند برای یادگرفتن از گذشته چگونگی اجتناب از تکرار اشتباهات مکرر یکسان است. اشتباهات بخشی از تجارب زندگی هستند و تنها کسی که هرگز اشتباه نکند کسی است که هرگز دست به تلاش نزند. آرام پز کردن عصاره های یأس تنها به گونه ای سرو می شود که آنها را عمیق سر کشیده تا به درون فکر و روحمان نفوذ کند. تصمیم بگیرید شروع تازه ای داشته باشید.

Keep your mind open and enthusiastic

 

شما معجزه گر کار خویش هستید

 شما می توانید از طریق هدایت باطنی به کمال مطلوب خود دست یابید و قدرتمندانه زندگی کنید طوری که در زندگی شخصی خود معجزه کنید. خیلی ها موفقیت خود را تباه کردند به این خاطر که در آستانه رسیدن به اهدافشان هستند. هر کسی خود مسئول فراهم کردن موجبات شکست خویشتن است و کسانی که چنین کنند با لجبازی عجیبی اصرار دارند که از پذیرش مسئولیت سرباز زنند.

روانشناسان به ما میگویند که اگر ما باید به نتایج مطلوب برسیم، کلمات مربوط به لذت و درد را با هم ادغام میکنیم (تلقین های زیر آستانه شعور آگاه).

ما می توانیم با شناخت افکار نومیدانه ای که به یک مانع تبدیل شده اند، خودشکنی را از میان برداریم. اگر چنین کنیم می توانیم ذهن خود را پاک کرده و با استفاده از تکنیک جایگزینی بازتاب ها را از منفی به مثبت تغییر دهیم.

سخت به نظر رسیدن مشکلات مهم نیست بلکه دست کم گرفتن نفوذ نیرومند شما بر رفتار مخرب مهم است. در عوض شما با دادن آموزش رفتار سازنده به خود، می توانید پاسخ های خودکار را مجددا قالب ریزی کرده و شکل دهید. مردم نه تنها برای گونه ای از رفتار کردن تنظیم شده اند بلکه می توانند از حالت تنظیم هم خارج شوند.

خود ادراکی فقط می تواند ردپای تجسم از خود را دنبال کند. برای فهمیدن نوع شخصیت امروزتان باید نوع شخصیت کودکیتان را در دیروز بررسی کنید. آیا آن کودک درونی هنوز در وجود شما به سر می برد؟ نیروهای گذشته ای که بر رفتار و اعمال حال شما تأثیر گذارند باید با بلوغ فکری بررسی گردند. وقتی که صادقانه به گذشته بنگرید، می توانید آن را کنار گذاشته و اجازه ندهید که زندگیتان را مختل کند.

شما می توانید مانند یک کامپیوتر ذهن خود را برنامه ریزی کنید تا زندگیتان را به نحو احسن به فعالیت واداشته و به اهداف دلخواهتان برسید. به هر حال خروجی کامپیوتر مغزتان می تواند به اندازه ورودی آن خوب باشد. شما چه چیزی را وارد ذهن خود میکنید؟ وقتی که شما طرز فکر خود را ارتقاء بخشید، عملکرد مغزتان به طور خودکار به سطح والاتری می رسد. تمام اتفاقات خوبی که در زندگی برایتان پیش می آید باید از افکار خودتان تراوش یافته باشد.

عادات رایج بازندگان

تعلل: با افکندن کار امروز به فردا، ثابت می شود که موفقیت شما هیچ گاه تحقق نمی یابد.

فقدان طرح و برنامه: برای کار خود برنامه ریزی کنید و با برنامه خود کار برای هر چیز بگذارید و هر چیزی را در جای خود قرار دهید.

سرزنش کردن دیگران: مسئول کاری که انجام می دهید باشید. اگر شما فرد با اراده ای باشید و سریع پیشرفت کنید، هیچ کسی نمی تواند سد راه شما باشد.

Losers

تلقین های به خود – نردبان موفقیت

تلقین های به خود همان اوامر به خود هستند. چنانچه آنها حرکت فکر و جسم را در مسیری درست شروع کنند پس از نوع تلقین های درست می باشند. فعال کننده های فکر و پیشرفتهای مؤکد را فراهم می سازند. به خاطر داشته باشید هر تلقینی چه در گذشته و چه در آینده با پذیرش آن به خود تلقینی تغییر شکل می یابد. اگر شما بخواهید بیش از یک عروسک خیمه شب بازی باشید باید هر تلقینی را از بیرون پیش از آنکه مال خودتان بشود، ارتقاء بخشید.

 

بیشتر بدانیم
چه کسانی قادر به انجام هیپنوتیزم هستند؟

انتظار موفقیت از ضربه انگشت (EFT)

با تکرار هر تلقين انگشت خود را بر جایی بکوبید. این تکنیک موجب می شود فکر و جسم با هم هماهنگ شوند در حالی که همزمان با وارد آوردن ضربه فکر هم به سیستم موتور خودکار وارد می شود. تلقین آرام به نحو موثری می تواند تمرین شود محل آن هم مهم نیست هیچ کس هم نمی داند که ما چه می کنیم.

اگر شما ضربه انگشت فرد مهم و برجسته ای را روی میزش دیدید ممکن است کارازموده همین متد باشد. تکرار مدام از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا هر چه بیشتر تلقین کنید زودتر به موفقیت خواهید رسید. با هر بار تلقین موفق به ذهن خود قدرت این نیروی فعال کننده را جمع می کنید و به ذهن خود می آموزید که در وقت نیاز پیام های درست را ابلاغ کند.

EFT

عنوان فیلم “آینده من تاریخی را برای رسیدن به یک هدف تعیین می کند مثلاً شش ماه، یک سال یا ده سال. شما می توانید هر بار تاریخ این روش منحصر به فرد را تغییر دهید. خود را خرسند از پیشرفت های مطلوبتان بنگرید. یک مراسم پاداش را تصور کنید. شما مفتخر به کسب موفقیت خویش هستید. افرادی با هوش و جذاب دور و بر شما را گرفته اند. آنها تحسین و احترام خود را نسبت به شما نشان میدهند. سپس خود را در یک خانه مجلل فرض کنید. چک های خود را پرداخت شده تلقی کنید. پول در دستان شما فراوان است. روابط خویشاوندی شما عالی است. همه چیز را همانطور ببینید که آرزویش را دارید. همیشه به خاطر داشته باشید: تجسم کنید تا به واقعیت بپیوندید.

 

بیشتر بدانیم
عدم اعتماد به نفس و درمان با هیپنوتیزم

با قدرت بیندیشید و صحبت کنید

تفکر دارای قدرتی محرک در هر مسیری است. اگر افکار شما ماهیتی شکست پذیر داشته باشند مطمئناً شکست خواهید خورد. اما اگر به عنوان یک برنده بیندیشید و صحبت کنید چاره ای جز این ندارید که همچون یک برنده عمل کنید و بر مشکلات فائق آئید. مغز شگفت انگیز شما پیوسته در حال کنترل هر دو نوع سیستم ارادی و غیرارادی بدن شماست. مغز تمام اعمالش را براساس یافته ها و خاطرات تلقین های گذشته تعیین می کند. وقتی که شما مانند یک بازنده فکر کنید مغز هوشمندتان تمام چاله های مربوط به شکست های گذشته را ظاهر کرده تا شما را از حرکت باز دارد. خاطرات مفید زیادی هم برای یادآوری وجود دارند. البته اگر بخواهید هم هر دو نوع خاطره را دارید چه خوب و چه بد. آنها را بررسی کرده و مراقب پاسخ های خود باشید.

هیپنوتیزم کور (تتای عمیق) روشی به اثبات رسیده از تمرکز بر روی شرایطی مطلوب است. کور فکر را آزاد می کند تا وقتی که شخص در مورد خودش فکر میکند انتظار پیشرفت را داشته باشد. توانایی اشتیاق برای رسیدن به سطوح وسیع تری از احساسات و تفکر روشی بنیادی است که انسان را از تمام اشکال دیگر زندگی بر روی این سیاره متمایز می سازد.

تلقین

من از این تجربه بینشی شگرف کسب خواهم کرد و مرا راهنمایی خواهد کرد تا در این مرحله از زندگی پیشرفت کنم. هر بار رفتن به این بعد را بر می گزینم، اطلاعاتی بیش از پیش برای کمک به خویش کسب خواهم کرد.

به افکار بیرونی اجازه کدر کردن شفافیت و وضوح خاطراتی را که باید مطالعه و اصلاح نمایید را ندهید. گذشته خود را منصفانه بررسی کنید گویی دارید، از پشت پنجره ای تیره و تار با خیالی آسوده در خانه گرم و راحت خودتان به آن خیره میشوید. به گذشته ی خود به عنوان پاسخ یک فیلم کاملاً قدیمی بیندیشید. توجه داشته باشید که چگونه احساسات دیرینه تان در ارتباط با نیازهای کنونی تان می باشند.

شما اکنون با بررسی گذشته خویش به جای برخوردی احساسی با منطق و درایت به آن می پردازید.

Hypnosis

در ذیل چند رهنمون در ایجاد تحلیل خود آمده:

 • – خود را در بدترین حالت ببینید.
 • جزئیات حادثه را به خاطر بیاورید. 
 • – شما کجا بودید؟ 
 • – چه کسی با شما بود؟ 
 • – چه گفت و شنودی رد و بدل شد؟ 
 • – چه اتفاقی برای موضوع خصوصی شما پیش آمد؟

روی انگیزه های دیگران تعمق کنید. منعطف و روشنفکر و از لحاظ عاطفی نیز آرام باشید. وقتی که شما با درون خویش ارتباط برقرار کردید قادر خواهید بود طوری خاکروبه های عاطفی را بزدائید که بتوانید واقع بینانه به بررسی گذشته خود بپردازید. این فرمول بسیار ساده است و در هر جای از غنای شخصیتی می تواند کاربرد داشته باشد. با بررسی گذشته و از بین بردن مشکلات مربوط به آن می توان برای پیشرفت تصمیم گرفت.

همیشه دو راه برای رفتن وجود دارد. راهی که اکثر مردم می روند و چرخیدن حول یک محور است. دیگری خط مستقیمی به هدف شماست که نسخه خارق العاده و منحصر به فرد خودتان در رسیدن به موفقیت است. وقتی که خاطرات گذشته در ارتباط با کامیابی مملو از استرس باشند، مغز موجبات نگرانی را فراهم می آورد. به هر حال وقتی که این تصورات پاک شوند، تنش و نگرانی کنارمی روند. 

زدودن تصورات قدیمیموجب پاک شدن ذهن می شود از این رو شما نقشی از تصورات سودمند و جديد را در ذهن خواهید نگاشت. نگاه محدودی به گذشته امکان برداشتن گامهای نامحدود به جلو را امکان پذیر می نماید.

خود را مقید سازید

بر لبه پرتگاه تردید و دو دلی آویزان نشوید. هدف آنی و هدف غایی خود را روشن کنید. به عنوان مثال هدف آنی شما ممکن است دریافت یک پاداش یا ارتقای شغلی باشد. هدف دراز مدت شما حاکم بر کارهای خود شماست.

چون ثابت شده که تخیل نیرومندتر از دانش است، موفقیت یک شخص در نتیجه آنچه که او خود را در خیال قادر به انجام آن می بیند، تقویت یا تضعیف میشود. تخیل، هنر استفاده از رویا برای احضار تصاویر ذهنی است که در موقعیت های واقعی زندگی به عنوان یک راهنما عمل می کند. یک خیال پیشرفته، انتظارات مطمئنی را بنا می نهد که وضع را کاملاً عوض می کند و تقریباً خواستن را به موفقیت واقعی مبدل میکند.

ادراک ذهن از پیشرفت، روند بازآموزی را سرعت می بخشد با این وجود ادراک فقط در قوه تخیل است. قوه تخیل شما می تواند فکر شکست های قریب الوقوع و ترس از تنهایی را نیز پاک کند. شما می توانید نگرش های موفق را جایگزین رویاهای منفی کنید. اکثر مردم از این موضوع می گریزند با این وجود هر کسی دارای ظرفیتی ذاتی برای رسیدن به اهدافش بر طبق یک پتانسیل فردی است. هیپنوتیزم در کشف این پتانسیل ما را یاری می رساند. هیپنوتیزم افكار نومیدانه گذشته را شناخته و اصرار دارد که آنها را بزداید.

خاطرات سودمندی هم وجود دارند که می توانید آنها را یادآوری کنید. البته اگر واقعا مایل باشید، همه هم دارای خاطرات خوب هستند هم بد. پاسخ های خود را کنترل کرده و بدان ها توجه نمایید. وارد مرکز هپینوتیک خود شوید، سپس کنترل کنید که چه چیزی را به خود گفته اید که شاید عامل بازدارنده شما بوده باشد.

تلقین

 دید من با این تجربه وسیع شد. اگر موفقیت قرار است پیش آید پس از آن من است هیچ کس نمی تواند شما را موفق کند جز خودتان. موفقیت و شکست هر دو نانشی از برنامه ریزی های قبلی هستند.

شما تنها کسی هستید که دارای ابزاری مناسب برای گذشته اید. و این ابزار بسیار شخصی، فکر شماست که پیوسته هدایتتان میکند کم و بیش  به ما یاد داده اند تا از خودستایی شرمنده باشیم، با این وجود قدردانی از خود می تواند  انگیزه را قوی کند بنابراین ساختن یک خود پنداری مثبت و ارزشمند برای موفقیت، ضروری است.

توصیه ای برای سرعت بخشیدن به روند موفقیت

تجسم کنید… در یک روز زیبا در حالی که دارید سلانه سلانه قدم می زنید به یکباره فیلمی خانوادگی را با نام خود بر روی پرده سینما می بینید. وارد سینما شده و می نشینید و به پرده سینما نگاه می کنید. شما ببيننده، ستاره فیلم، کارگردان و تولید کننده اید. عنوان فیلم «اهداف من» می باشد. تاریخی را برای رسیدن به یک هدف تعیین کنید مثلاً شش ماه، یکسال یا ده سال. باهر بار تمرین این شیوه منحصر به فرد می توانید تاریخ را تغییر دهید. خود را بنگرید که از پیشرفت دلخواهتان لذت می برید. مردم شما را تحسین می کنند. پول در دستتان بسیار است. امکان پذیری تفکر با قبول تلقین مثبت حادث می گردد با داشتن امید وافر می توان یأس و نومیدی را از میان برد.

کلید موفقیت را بزنید

شما باید میان این دو مورد یکی را انتخاب کنید: آیا می خواهید خود را با روش ها و واکنش های ناراضی و منسوخ شده مجاب کنید یا آماده اید که زندگی را با آغوش باز پذیرا باشید .

اگر مورد دوم را برگزینید مانعی جز خودتان بر سر راهتان وجود ندارد. باید بدانید هر بار که می اندیشید و صحبت می کنید، با هر فکر و کلام، عملی فیزیکی همراه است و تاثیر ممکن را بر بدن شما می گذارد. 

تلقین قدرتی نامحدود و دوسویه دارد. شما می توانید برای تنزل یا ارتقای فرصت های موفقیت تان از آن استفاده کنید. چنانکه افکار شما ماهیتی شکست پذیرداشته باشند. شما رو به شکست پیش می روید. اما اگر مانند یک برنده فکر کنید و صحبت نمایید چاره ای جز این ندارید که مانند یک برنده عمل کنید و برناملایمات پیروز گردید. مغز شما پیوسته در حال کنترل سیستمهای ارادی و غیرارادی بدنتان است. مغز تمام اعمالش را بر اساس یافته ها و خاطرات گذشته تعیین می کند. اگر واقعا بخواهید خاطرات خوب و سودمندی هم برای یاد آوری وجود دارند. هر کسی هم خاطرات خوب دارد و هم بد، واکنش های خود را کنترل و بدانها توجه کنید. به آنچه خودتان در مورد خود به خود می گویید کنترل داشته و دقت نمایید.

همیشه فکر خود را باز و مشتاق نگه دارید و با اشتیاق در مورد ایده های جدیدی که ممکن است به نفع شما باشد کنجکاو باشید. ذهن شما مانند یک ضبط صوت با ظرفیتی نامحدود است. اگر شما بیشتر دوست دارید مثبت باشید تا منفی باید سیستم پاک کننده نوار و جایگزینی راه کارهای مناسب زندگی به جای اطلاعات منفی، را تقویت کرده و گسترش دهید.

Hit the key to success

هر کسی می تواند در کاری موفق باشد

من مصاحبه جالبی با هنرمندی داشتم که یادگرفته بود با نقاشی به وسیله پاهایش بر فلج مغزیش چیره شود. نتیجه به طرز هنرمندانه ای تعجب آور بود. وی با تصاویر زیبایی از مناظر طبیعی نشاط و شادمانی را به هزاران نفر ارزانی داشت. او چنان سرگرم نقاشی و سروسامان دادن به فروش کارهای هنری خود است که وقتی برای فکر کردن به احساس تأسف نسبت به خود را ندارد. او الهام و سرمشقی برای تمام کسانی است که شادیشان را با او سهیم اند. او الگویی برای ناتوانانی است که می توانند توانا شوند اگر اراده کرده باشند که صفات بارز خویش را بسازند. وی با دستاوردهایش ثابت می کند که معلولان میتوانند بر مشکلات فائق آیند و از طریق تغییر دادن روشهای نومیدانه و شکست پذیر به فعالیتهایی که موجب کامیابی می شود می توانند زندگی را ارتقاء بخشند.

 

بیشتر بدانیم
۹ توصیه برای افزایش ضریب هوشی کودک
آواتار ادمین کابوکادمین کابوک

مرکز هیپنوتیزم کابوک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.
دیدگاه‌ها

0