مرکز هیپنوتیزم کابوک

Aerophobia: ترس از پرواز

Aerophobia: ترس از پرواز

Aerophobia: ترس از پرواز

 

علائم، شرایط مرتبط و گزینه های درمان

Aerophobia، یا ترس از ، ممکن است با بسیاری از ترس های دیگر مرتبط باشد ، اما گاهی اوقات به خودی خود ظاهر می شود.

تخمین زده می شود که ترس از پرواز تا حد ممکن یکی از سه نفر را تحت تاثیر قرار دهد. معمولاً تاخیری های پرواز که در راس ساعت خودش انجام نمی گیرد نیز بر این وحشت می افزاید. خواه ناخواه ترس از پرواز می تواند گسترش یافته و امور زندگی شخصی و یا حتی کاری شما را مختل کند.

Aerophobia: ترس از پرواز

 

 

علائم

نشانه های Aerophobia همچنین به عنوان aviophobia یا ترس از پرواز شناخته می شود و مشابه انواع دیگری از فوبیاهاست.

علائم فیزیکی ترس از پرواز ممکن است شامل:

 • لرزیدن
 • خیس عرق شدن
 • ناراحتی های دستگاه گوارش
 • تپش قلب
 • قرمر شدن پوست
 • احساس آشفتگی
 • افکار ابری شده
 • کج خلقی
 • زود رنجی

 

برخی از افراد با ترس از پرواز در فرودگاه راحت و منطقی هستند. اما به محض سوار شدن هواپیما، علائم را دریافت می کنند. اما برخی دیگر به قدری با این مسئله راحت برخورد می کنند که این علائم را نه در قبل نه در حین و حتی پس از پرواز نیز تجربه نخواهند کرد.

Aerophobia: ترس از پرواز

 

اضطراب پیش بینی شده که در آن شما شروع به تجربه ترس از پرواز طولانی قبل از یک پرواز برنامه ریزی شده می کنید بسیار رایج است.

فوبیای مرتبط

 ترس از پرواز ممکن است باعث بدتر جلوه داده شدن برخی ترس های دیگر از انواع فوبیاها در شما شود که شامل موارد زیر است؛

بیشتر بدانیم
انواع اختلال دوقطبی

 

Claustrophobia: وحشت از جاهای تنگ و محصور ، افراد مبتلا به این نوع ترس اغلب به دليل محدوديت ها ،  تنگناها و عدم فضاهاي شخصي که تجربه مي کنند ترس از پرواز دارند.

Social or germ phobia: کسانی که با ترس اجتماعی و یا ترس از ها اغلب دست و پنجه نرم می کنند ترس از پرواز را به این خاطر دارند چون مجبور هستند افراد حاضر در هواپیما را برای ساعاتی تحمل کنند.

Fear of heights: ترس از ، ترس عمومی از ارتفاع نیز می تواند منجر به ترس از پرواز شود.

 

حالات و شرایط  فیزیکی مرتبط

برخی از اختلالات فیزیکی ممکن است منجر به ترس از پرواز شود، از جمله:

انسداد یا گوش میانی که موجب سردرد و یا سرگیجه در حین پرواز می شود.

داشتن مشکلات سینوزیتی سرماخوردگی و مزمن، یا شرایطی مانند اختلالات گوارشی یا گوش می تواند باعث ایجاد ترس بسیار جدی در ایجاد ناراحتی های فیزیکی شود.Aerophobia: ترس از پرواز

 

بیماری قلبی عروقی یا سایر شرایطی که خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد. که می تواند نگرانی در مورد ترومبوز ورید عمقی

در طول پرواز ایجاد کند.

قبل از پرواز با پزشک خود در مورد هر گونه شرایط فیزیکی ای که دارید صحبت کنید تا برنامه ای برای اقدام به منظور کاهش خطرات و ناراحتی های احتمالی ، برای شا تجویز کند.

 

علل:

ترس از پرواز که ناشی از نگرانی های پزشکی و طیف وسیعی از عوامل است، از جمله:

تجربه ی پرواز با هواپیما و دیدن سانحه یا هواپیما: حتی تماشای پوشش گسترده ی اخبار مربوط به بلایای هوایی ممکن است به اندازه کافی باعث ترس از پرواز شود.

بیشتر بدانیم
فایده اضطراب داشتن چیست؟

به عنوان مثال، پس از حادثه ی 11 سپتامبر، بسیاری از مردم کشورهای توسعه یافته حداقل یک ترس بزرگ از پرواز را در این تاریخ پشت سر گذاشتند.

Aerophobia: ترس از پرواز

 

محیط: اگر والدین شما از ترس پرواز رنج می برند، ممکن است ترس آنها در شما نیز درونی شده باشد . این یک علت رایج از aerophobia حتی در کودکان است و همچنین اکثر بزرگسالان را هم تحت تاثیر قرار میدهد. شما ممکن است ترس از پرواز را از نسلی پیش یا حتی در مجاورت دوستان خود دریافت کنید. اما والدین به نظر می رسد که بیشترین تاثیر را در انتقال و تثبیت ترس و وحشت دارند.

سایر موقعیت های مرتبط: ترس از پرواز برای شما ممکن است در یک شکل و حالت کاملا متفاوت ریشه داشته باشد. به عنوان مثال، ترس از پرواز پس از ارتقاء شغلی که به زودی نیاز به سفر دارد، می تواند ناشی از نگرانی ها در مورد شغل یا تاثیر آن بر زندگی روزمره باشد.

 

غلبه بر ترس پرواز

خوشبختانه، درمان ترس از پرواز نسبتاً آسان است ، حتی بدون دانستن علت اصلی.

برخی از درمان های رایج عبارتند از:

کلاسهای گروهی: اگر از دیگر اختلالات جسمی  روحی رنج نمی بیرید ، ممکن است شما یک گزینه ی خوب برای درمان ترس از پرواز در این کلاس ها باشید.

درمان فردی: درمان شناختی-رفتاری فردی، و تکنیک های واقعی موجود همچنین می تواند ترس از پرواز را در شما بهبود بخشد.

افزایش اطلاعات و معلومات: یادگیری در مورد نحوه ی عملکرد هواپیماها چرا سوانح برایش رخ میدهد و اینکه دانستن نوع صداها و ضربات سخت گوناگون میتواند در کنترل ترس به شما کمک شایان توجهی کند.

بیشتر بدانیم
معتاد جنسی کیست و چه مشخصاتی دارد؟

مواجه شدن: کارشناسان معتقدند که بهترین راه برای فائق آمدن بر ترس از پرواز مواجه ی کنترل شده است. خواه این واقعیت وجود داشته باشد در واقع نوعی شبیه سازی پرواز ، خواه خود پرواز با هواپیما بر فراز آسمان ها باشد.

تکنیک های مدیریت اضطراب: یاد بگیرید چطور نفس های عمیق فرح بخش بکشید،افکار ناخوشایند و غیر منطقی را تشخیص دهید و آنها را اصلاح کنید و یافتن راه های دیگر برای مقابله مانند گوش دادن به یا حتی خواندن مجلات همگی می تواند به مدیریت اضطراب شما در آن لحظه کمک شایان توجهی کند.

 

Aerophobia: ترس از پرواز

 درمان می تواند کیفیت زندگی شما راافزایش دهد

اگر همچنان از این اختلال اضطرابی رنج می برید مطرح کردن آن با یک متخصص هیپنوتراپی میتواند مسیر زندگی تان را متحول کند و تخصص او با شیوه ی درمانی خاصش عارضه ی فوبی شما را کاملاً متبحرانه تشخیص داده و با کیفیت درمان در صدد حل آن برای همیشه خواهد بود. همواره به خاطر بسپارید شرط درمان ، اعتماد است.

 

آواتار ادمین کابوکادمین کابوک

مرکز هیپنوتیزم کابوک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.
دیدگاه‌ها

0