مرکز هیپنوتیزم کابوک

مانیه تیسم چیست؟

مانیه تیسم چیست؟

مانیه تیسم چیست؟

تفاوتها و شباهتهای مانیه تیسم و هیپنوتیزم:

سال‌ها است كه دوستداران علم «خود شناسي» و بخصوص آنان كه در آغاز راه تعليم و آموزش قرار دارند ميان نيروي «مانيه تيسم» و علم «هيپنوتيزم» تفاوتي قائل نيستند يا اصولاً نسبت به تفاوت‌هاي موجود از نظر علمي بي‌توجه مي‌باشند.

نيروي مانيه‌تيسم يكي از قواي طبيعت محسوب مي‌شود و در همه ی موجودات وجود دارد، اگر از اين نيروي شريف كه كائنات از آن پيروي مي‌كنند و مطابق قوانين عمومي آن، كرات مختلف، مدار خود را سير مي‌نمايند، سوء استفاده شود، طبيعت دير يا زود انتقام خود را خواهد گرفت، اين نيرو بايد در راه عمومي، اجتماعي، خير و صلاح نوع بشر و تداوي روحي صرف شود.

هيپنوتيزم با مانيه تيسم فرق زيادي دارد و نبايد آن دو را با هم اشتباه گرفت.

مانيه‌تيزم چنان كه بارها اشاره كرديم همان مغناطيس شخصي است كه يك نوع جاذبه مي‌باشد، ولي هيپنوتيزم عبارت است از خواب مصنوعي كه با استفاده از روشهای کلاسیک و یا مدرن انجام میشود و در روش فوق حرفه ایی و پیشرفته ی امروزی که بواسطه ی ایجاد تکنولوژی فرکانس ها و امواج مغزی فرد را در بازه ی زمانی آلفا نگه داشته در یک خلسه ی عمیق فرو میبرد و با عبارات و تلقینات مثبت و سازنده برنامه ریزی ضمیرناخودآگاهش را انجام میدهد. هر شخص در طول شبانه روز دوبار هیپنوتیزم میشود یکی شب هنگام پیش از خواب دیگری صبحدم موقع بیدار شدن از خواب .         

 

براي ياد گرفتن علم هيپنوتيزم، رياضت لازم نيست و فقط متانت و بردباري در اين علم انسان را موفق مي‌كند ولي مانيه‌تيزم محتاج رياضت است.

 

بیشتر بدانیم
آشنایی با تکنیک های تقویت حافظه

مانیه تیسم چیست؟

هیپنوتیزم و مانيه تيزم دقت و حافظه را قوي كرده و به قواي معنوي انسان مي‌افزايد. این دو نيرو بهترين راه براي نگاهداري تعادل قواي جسماني و روحاني است و به اين علل است كه اكنون در بيشتر نقاط جهان علما و پزشكان اقدام به فراگیری اين علوم نموده اند.

 مانيه‌تيزم داراي نيرويي طبيعي است كه راههای خروج و انتقال آن در انسان میتواند از چشم و نوك انگشتان باشد و حيوانات نيز داراي اين نيرو مي‌باشند و از آن استفاده مي‌كنند.

يگانه مقصود از دانستن مانيه‌تيزم معالجه ی بيماري‌هاي مختلف مي‌باشد ولي نبايد تصور كرد كه مغناطيس معالج كل بيماري‌هاست و بايد خط بطلان بر روي علم‌ طب و اطبا كشيد بلكه مانيه‌تيزم قادر است كه مقاومت و غالب بيماري‌ها را تضعيف نموده و برخي را نيز كه بيماري‌هاي روحي و عصبي دارند معالجه نمايد.

مانیه تیسم چیست؟

مانیه تیسم چیست؟

                                                                                                                                                                                                                                         

كاري را كه كلروفورم در بيهوش كردن بيمار مي‌كند با نيروي هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم مي‌توان عملي نمود يعني بدن بيمار را بي‌حس كرده و عمليات جراحي را درباره‌اش انجام داده‌ بدين جهت دانستن اين علم براي جراحان پر استفاده مي‌باشد.

تقريباً تمام بيماري‌هاي عصبي را به وسيله ی هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم به طريقي آسان مي‌توان معالجه نمود و امروزه پزشكان جهان برآنند كه بالاترین و ارزشمندترین راه شفای برخی بيماري‌ها هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم مي‌باشد.

به طور كلي اين علوم در طبابت و پزشکی بيشتر مورد استفاده قرار گرفته و ممكن است در آينده در دانشگاه‌ها اين علوم مورد توجه بيشتری واقع گردد، نه تنها بايستي پزشكان اين علم را يادبگيرند بلكه براي آموزگاران، دبيران و استادان كه متصدي تربيت كودكان، جوانان، مردان و زنان آينده هستند دانستن آن ضرورت دارد زيرا مي‌توان با نيروي مغناطيس و اموج آلفای هیپنوتیزم اشخاص تنبل را كاري و شاگردي را كه در درس نمي‌كوشند .

علاقه نشان نمي‌دهد ساعي كرد و به همين جهت هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم بهترين ومهمترين وسيله براي تربيت اطفال است.

كودكي در مدت يك‌سال چيزهايي را در خاطر مي‌سپارد و ياد مي‌گيرد ممكن است با فرآیند هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم آن را در عرض دو ماه به او ياد داد، با نيروي هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم مي‌توان ترك سيگار كرد بطوريكه ديگر شخص معتاد ميل استعمال آن را نداشته باشد و حتي از بوي آن خوشش نيايد، بدون اينكه تغييراتي در حالت عمومي بدنش پيدا شود.

براي قضات نيز آگاهي از اين علم لازم است و ممكن است كه مجرمي را توسط آن مجبور به اقرار نمود و بدين وسيله حق را از باطل تشخيص و تفريق نمود.

تمام قواي معنوي را مي‌توان توسط هیپنوتیزم و مانيه‌تيزم در خود و ديگران تقويت نمود و به همين جهت براي جامعه، علم مغناطيس چيزي فوق‌العاده پر ارزش است و در آتيه ممكن است كه با ترقي اين علم ديگر بشر احتياجي به دارو و غيره نداشته باشد.

«دورويل» مانيه‌تيزور مشهور فرانسه مي‌نويسد:‌«نسل درجه سوم را با اين نيروي طبيعي مداوا كرده» آيا با اين ترقي نبايد انتظار آن روزي را داشته باشيم كه بشر معني بيمار بودن را نفهمد و به خوشي و سلامتي زندگي سعادتمندي را داشته باشد؟

دیدگاه‌ها (2)

 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.

  senator مشتری 1400/04/13

  بسیار عالی وجامع توضیح دادین..
  اموزنده بود ..
  اما کاش راه های ریاضت های مانیه روهم مقداری بهش اشاره میکردید..
  درود برتیم هیپنوتیزم کابوک

   ادمین کابوک مدیر کل 1400/04/15

   جزوه متافیزیک و پرورش نیروهای درون را از سایت ایران هیپنوتیزم تهیه کنید کاملترین آموزشهای موجود به زبان فارسی را در این کتاب پیدا می کنید