مرکز هیپنوتیزم کابوک

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ عبارت است از ناتوانی در نعوظ و یا حفظ نعوظ به‌میزانی که توانایی فرد جهت رابطه جنسی و دخول را از او سلب می‌کند.

در صورتی که گاهی فرد دچار ناتوانی در نعوظ شود، نباید باعث نگرانی شده و آن را اختلال نعوظ محسوب کرد؛ زیرا به‌صورت موقعیتی این امر می‌تواند اتفاق بیفتد. اما اگر ناتوانی در نعوظ برای مدتی در فرد ادامه پیدا کند، باعث استرس، کاهش عزت‌نفس و ایجاد مشکل در رابطه می‌شود.

از جمله نشانه‌های اختلال نعوظ یا ناتوانی در نعوظ می‌تواند موارد زیر را شامل شود:

 • تداوم مشکل در ایجاد نعوظ
 • تداوم مشکل در حفظ نعوظ
 • کاهش میل جنسی
درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

دلایل ایجاد اختلال نعوظ (ناتوانی در نعوظ)

ناتوانی در نعوظ می‌تواند ناشی از عوامل ۱) فیزیکی ۲) روانی و یا ۳) ترکیبی از آنها باشد. برانگیختگی مردان فرایندی است که قسمت‌های زیادی را در بر می‌گیرد، از جمله: مغز، هورمون‌ها، هیجانات، عصب‌ها، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی. اشکال در هر یک از این قسمت‌ها باعث ایجاد اختلال نعوظ می‌شود. علاوه بر عوامل فیزیکی، عوامل روانی مانند استرس، اضطراب و افسردگی نیز در ایجاد ناتوانی در نعوظ نقش بازی می‌کند.

گاهی نیز ترکیبی از عوامل فیزیولوژیکی و روانی باعث اختلال نعوظ می‌شود. به‌طور مثال، یک مشکل فیزیکی جزیی در فرد باعث می‌شود پاسخ‌های کندتری به تحریکات جنسی بدهد. این مساله باعث نگرانی و اضطراب فرد می‌شود و این اضطراب، ناتوانی در نعوظ را در فرد بیشتر می‌کند. بیشتر شدن ناتوانی باز هم اضطراب او را افزایش می‌دهد و فرد به یک دور باطل دچار می‌شود.

عوامل فیزیکی که باعث اختلال نعوظ می‌شوند عبارتند از:

 1. بیماری قلبی
 2. گرفتگی رگ‌های خونی (آترواسکلروز)
 3. کلسترول بالا
 4. فشار خون بالا
 5. دیابت
 6. چاقی
 7. پارکینسون
 8. مولتیپل اسکلروزیس
 9. اثرات جانبی بعضی داروها
 10. استفاده از تنباکو
 11. زخم آلت تناسلی
 12. اعتیاد به الکل یا مواد
 13. سرطان پروستات یا پروستات پیشرفته
 14. عمل یا جراحت‌های منطقه لگن یا نخاع
 15. افزایش سن. با افزایش سن، مدت زمان بیشتری برای تحریک شدن نیاز است و نعوظ، مدت کمتری به ‌طول می‌انجامد و آلت تناسلی مانند گذشته سفت نمی‌شود.
درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

عوامل روانی که باعث اختلال نعوظ می‌شوند عبارتند از:

 1. افسردگی، اضطراب یا مشکلات دیگر سلامت روان
 2. استرس
 3. مشکلات ارتباطی ناشی از استرس، ناتوانی در برقراری ارتباط سالم و سایر نگرانی‌ها
 4. کمبود عزت‌نفس

عوارض جانبی ناشی از ناتوانی در نعوظ

 1. نارضایتی از ارتباط جنسی
 2. استرس و اضطراب
 3. احساس شرم و کاهش عزت‌نفس
 4. مشکلات ارتباطی
 5. ناتوانی در حامله کردن همسر

پیشگیری از اختلال نعوظ

سبک زندگی سالم و مراقبت از سلامت خود، مهمترین نکته برای پیشگیری از اختلال نعوظ است. رعایت موارد زیر به جلوگیری از ایجاد ناتوانی در نعوظ کمک می‌کند:

 1. چک‌آپ کردن خود برای مدیریت و کنترل دیابت، بیماری قلبی و سایر مشکلات سلامت جسم
 2. استعمال سیگار، الکل و مواد غیرقانونی را متوقف کنید
 3. به‌طور منظم ورزش کنید
 4. راهکارهایی برای کاهش اضطراب خود اختیار کنید
 5. برای از بین بردن افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات سلامت روان از متخصصین کمک بگیرید
 6. وزن خود را کم کنید و از غذاهای پرچرب پرهیز کنید
 7. بر روی ارتباط زناشویی خود کار کنید.

تشخیص اختلال نعوظ

در صورتی که فرد اختلال نعوظ را تنها در موقعیت‌های خاصی تجربه می‌کند و در موقعیت‌های دیگری ارکشن دارد (به‌طور مثال با همسر خود توانایی نعوظ ندارد، ولکن با یک فاحشه به‌راحتی نعوظ پیدا می‌کند)، بدون هدف مقاربت گاهاً نعوظ پیدا می‌کند، در بعضی مواقع در صبحگاه با نعوظ بیدار می‌شود و یا در حین خودارضایی به‌راحتی نعوظ پیدا می‌کند، لزومی به تشخیص‌های پزشکی گرانقیمت سلامت جسمی در او وجود ندارد و می‌توان اطمینان داشت مشکل فرد، روانی است. در غیر اینصورت برای پیدا کردن علت مشکل، ازمایشات زیر را باید انجام داد.

۱)معاینات بدنی

۲) آزمایش خون

۳) آزمایش ادرار

۴) الترا ساوند (دستگاهی است که جریان خون به آلت را بررسی می‌کند).

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

درمان‌های پزشکی ناتوانی در نعوظ

درمان دارویی:

از جمله داروهایی که برای درمان اختلال نعوظ تجویز می‌شود، شامل: سیلدنافیل- تالادافیل- واردنافیل- اوانافیل می‌باشد که همگی باعث افزایش تأثیر نیتریک اکسید می‌شود. نیتریک اکسید باعث ریلکس شدن ماهیچه‌های آلت تناسلی می‌شود که خود باعث افزایش جریان خون و نعوظ در فرد در هنگام تحریک می‌شود. این داروها برای همه افراد موثر نمی‌باشد. به‌طور مثال، افرادی که جراحی پروستات کرده‌اند و یا دیابت دارند از این داروها سودی نمی‌برند. برای بعضی افراد نیز مصرف این داروها خطرناک است. به‌طور مثال، برای افرادی که بیماری قلبی دارند، فشار خون بالا دارند و یا اگر داروهای نیترات مصرف می‌کنند.

تزریق آلپروستادیل:

استفاده از تزریق الپروستادیل در اطراف آلت تناسلی توسط خود فرد باعث می‌شود تا فرد حداکثر تا یک‌ساعت پس از تزریق بتواند نعوظ پیدا کند.

تستسترون درمانی:

در گروهی از مردان، عدم نعوظ ناشی از کمبود هورمون تستسترون است که با تستسترون درمانی فرد بهبود می‌یابد.

پمپ آلت تناسلی:

در این روش، تیوبی دور آلت تناسلی قرار می‌گیرد و هوای درون تیوب تخلیه می‌شود. این کار باعث می‌شود درون تیوب خلاء ایجاد شود و در نتیجه خون درون آلت تناسلی به جریان بیفتد و نعوظ ایجاد شود.

ایمپلنت در آلت تناسلی:

در این روش که از طریق جراحی صورت می‌گیرد، دستگاهی درون دو طرف آلت تناسلی قرار می‌گیرد. این روش تنها زمانی که روش‌های دیگر جواب ندادند، انجام می‌شود.

روان‌درمانی اختلال نعوظ

در صورتی که مشکل اختلال نعوظ علت فیزیولوژیکی نداشته باشد، می‌توان از طریق کم کردن استرس، اضطراب و افسردگی و یا حل کردن مشکلی که باعث اضطراب می‌شود، در جهت بهبود اختلال نعوظ گام برداشت.

در مواقعی نیز اختلال نعوظ بازتابی از مشکلات موجود در روابط زوجین می‌باشد که باید با یک درمانگر مشاوره صورت پذیرد. بعضی مواقع اختلال نعوظ در مرد به‌جهت خشم درونی از همسر و یا شریک جنسی است. در این حالت، فرد با ناتوانی در نعوظ خود و ناکام‌سازی شریک جنسی، ناخودآگاه قصد انتقام از او را دارد.

در مواقعی نیز فرد دچار ناتوانی موقتی نعوظ می‌شود. شرایطی که برای هر مردی پیش می‌آید.

در این حالت اگر روابط زوجین مناسب نباشد و مورد انتقاد و سرزنش همسر قرار گیرد، فرد دچار اضطراب عملکرد می‌شود. در این شرایط فردی که عزت‌نفس اندکی نیز دارد دچار اضطراب عملکرد بیشتری می‌شود و در دفعات آتی عملکرد بدتری خواهد داشت و در نتیجه بیشتر مورد سرزنش قرار می‌گیرد و عملکرد او بیشتر خراب می‌شود.

برخی افراد تنها با افراد فاحشه و یا افرادی که از لحاظ موقعیت اجتماعی آنها را پایین‌تر از خود می‌دانند، توان برقراری رابطه جنسی دارند که به این حالت مادونا کمپلکس می‌گویند. در این حالت، فرد به‌جهت فقدان عزت‌نفس، خود را لایق برقرای رابطه با همسر خود نمی‌داند و تنها با افراد فاحشه می‌تواند رابطه جنسی برقرار کند.

شناخت درمانی و تغییر باورهای غلط در فرد و کمک به کاهش اضطراب در فرد می‌تواند به بهبود اختلال نعوظ فرد کمک کند. استفاده از تکنیک‌های مسترز جانسون نیز در روند درمان اختلال نعوظ موثر است.

 

مسترز و جانسون

مسترز و جانسون

تکنیک مسترز و جانسون برای درمان زودانزالی

تکنیک مسترز جانسون روشی است برای درمان زود انزالی که بدون استفاده از هیچ دارویی کاربرد دارد. بسیاری از کسانی که با مشکل زود انزالی رو به رو هستند به سمت مصرف قرص‌های تاخیری می‌روند. آنان بدون اینکه از روش‌های دیگر غیر دارویی و موثرتر خبر داشته باشند، خود را در معرض عوارض بی شمار داروها قرار می‌دهند. از روش‌های غیر دارویی موثر در این زمینه می‌توان به تمرینات کگل و تکنیک مسترز جانسون اشاره کرد.البته بهتر است که قبل از هر اقدام خودسرانه، خجالت را کنار بگذارید و با یک مشاوره جنسی مشورت کنید تا بهترین راهکار را به شما ارائه دهد. در ادامه به توضیح کامل روش مسترز و جانسون پرداخته ایم.

 

بیشتر بدانیم
چطور بر افسردگی و OCD غلبه کنیم؟

روش مسترز و جانسون

تکنیک مسترز و جانسون (MASTERS AND JOHNSON) به اراده و تمرین زیادی برای درمان زود انزالی نیاز دارد. این روش مجموعه ای از فرآیندهای یادگیری، تشخیص و کنترل احساساتی را در برمی گیرد که باعث رسیدن فرد به اوج لذت جنسی می‌شود.

شیوه انجام روش مسترز و جانسون
این تمرین به گونه ایست که بعد از مرحله تحریک در رابطه جنسی، زمانی که مرد نزدیک ارضا شدن است، کار را متوقف کرده و بعد از فروکش کردن حس لذت دوباره تحریک را ادامه می‌دهد و خود را رها می‌کند تا انزال به طور طبیعی اتفاق بیافتد. می‌توانید برای بالا بردن مقاومت، از ژل‌های لغزنده نیز استفاده کنید. تنفس عمیق در حین به تعویق انداختن انزال می‌تواند نقش موثری داشته باشد و از خستگی شما بکاهد. 

بهترین روش انجام تمرین مسترز و جانسون

مسترز و جانسون

مسترز و جانسون

این تمرین را حداقل سه بار باید انجام دهید اما بهترین حالت این است از روش 9 به 1 استفاده کنید. به این معنا که در آمیزش‌های اول یک بار مکث کرده و در هفته‌های بعدی، به تدریج با توجه به قوای بدنی خودتان میزان توقف‌ها را بعد از هر تحریک افزایش دهید تا به 9 بار مکث در یک رابطه جنسی برسد.

(برای مثال مرد آلت خود را چهار بار در واژن زن برده و بعد استراحت می‌کند و دوباره و چند باره این کار را انجام می‌دهد تا انزال دیرتر اتفاق بیوفتد).

در این شرایط بدن شرطی می‌شود و می‌توانید رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشید و همسر خود را نیز ارضا کنید. این تمرین یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان زودانزالی است.  

با این روش می‌توانید بعد از چند هفته تا چند ماه تلاش و همکاری با همسرتان، رابطه جنسی را تحت کنترل در بیاورید. برای رابطه مطلوب تر و افزایش تاثیری گذاری ، بهتر است مرد روی زن قرار بگیرد و تسلط بیشتری بر خود داشته باشد. در حالت دیگر زن روی مرد قرار گرفته و مرد باید در هنگام نزدیک شدن به مرحلۀ اوج به همسر خود اشاره کند تا متوقف شود.

نکته: برای جلوگیری از سرد شدن زن باید در توقف‌ها، عشق بازی جنسی (بدون تحریک مستقیم آلت تناسلی مرد) ادامه داشته باشد.

تکنیک فشار در روش مسترز و جانسون

در تکنیک مسترز جانسون، مرد می‌تواند برای فروکش کردن احساس خود زمانی که به لحظه انزال نزدیک شد، با انگشت نشانه و انگشت شست، حلقه ای به دور سر آلت خود درست کند و انگشتان خود را محکم فشار دهد. سپس دوباره آمیزش را ادامه داده و طبق مراحل بالا عمل کند.

فشار آوردن بر سر آلت تناسلی باعث کم شدن تجمع خون در آلت شده و نعوظ کاهش می‌یابد. در نتیجه کنترل جنسی مرد بالا می‌رود و زمان نزدیکی افزایش می‌یابد.

تکنیک فشار را زن نیز می‌تواند برای همسرش انجام دهد. تمرینات کگل نیز می‌تواند در زمینه درمان زودانزالی موثر باشند. 

از قبل با همسر خود هماهنگ باشید

قبل از انجام این تمرین و نزدیکی حتما آن‌را با همسر خود در میان بگذارید؛ زیرا ممکن است به دلیل پیوسته نبودن این تمرین برای همسرتان کمی سخت باشد و باعث ناراحتی او شود. اگر با این کار مخالفت کرد، با ذکر دلایل منطقی و بیان تاثیر این کار بر روی انزال دیرتر، او را با لحنی ملایم راضی کنید. بهتر است زن و مرد قبل از رابطه، هر کار جدید را به هم اطلاع داده و نظر طرف مقابل را نیز جویا شوند.

نکته: مصرف قرص‌های تاخیری برای درمان زودانزالی توصیه نمی‌شود چراکه با عوارض بسیار زیادی همراه است. 

عدم برقراری رابطه جنسی تا 2 هفته قبل از تمرین

ممکن است روش مسترز جانسون در ابتدا سخت به نظر برسد اما در نهایت لذت جنسی زیادی را برای زن و شوهر به وجود می‌آورد. سعی کنید تا قبل از شروع تمرین به مدت 2 یا 3 هفته نزدیکی نداشته باشید و فقط از نوازش و در آغوش گرفتن استفاده کنید. اگر این اصل را رعایت کنید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.
توجه داشته باشید که هیچ وقت برای درمان اختلالات جنسی بدون مشورت متخصص و مشاوره جنسی از داروها و روش‌های غیر استاندارد استفاده ننمایید؛ چرا که ممکن است همین روش‌های غیر اصولی مشکل شما را بیشتر کنند. 

 بزودی در مقاله ای کاملا تخصصی غلبه بر این مشکل را از طریق هیپنوتیزم شرح خواهم داد

دیدگاه‌ها (0)

 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.

*
*