مرکز هیپنوتیزم کابوک

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

کاربردهای-عملی-خودهیپنوتیزم.

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

 

۱-  کاربرد در پزشکی :

 

الف-  بیحسی بدون دارو : کسی که قادر به خود هیپنوز میباشد  می تواند  هنگام مراجعه به دندان پزشک در لثه های خود بدون نیاز به دارو بی حسی  و بی دردی ایجاد کند این موضوع تنها مختص دندان پزشکان نیست

در جراحی های  مشکل تری مانند زایمان نیز بکار میرود. در همین کشور خود دیده ایم که مادری با خود هیپنوتیزم بدون این که درد وحشتناک زایمان  را حس کند و بجای داد وفریاد با راحتی وخوشحالی شاهد تولد نوزاد خود بود.

ب-از بین  بردن ترس و حساسیت : برخی  نسبت به تزریق حساسیت دارند!! برخی از عمل میترسند!!

درچنین مواردی  نقش ارزنده هیپنوز به خوبی  نمایان می شود چون باخودهیپنوتیزم شخص می تواند  به خود تلقین کند که  ترسی ندارد و یا حساسیت خود را از بین ببرد

د- روحیه دادن به خود: ایجاد آرامش و تقویت روحی بیمار – ازدیاد  مقاومت بیمار در تحمل دردهای عضوی وتسکین دردها و تسریع دربهبود دردهای عضوی عامل کمکی بسیار موثری است.

هنچنین  امروزه ثابت شده با  روحیه بالا حتی می توان در مقابل بیماری های  صعب العلاج مانند سرطان نیز مقابله کرد که همه این موارد  با تلقینات هیپنوتیزمی براحتی ایجاد می شود.

 

۲- کاربرد در درمان بیماری های روانی و روان تنی :

 

چاقی و لاغری : خود هیپنوتیزم بهترین وسیله برای درمان چاقی است همچنین لاغرها و کسانی که اشتهای خوبی برای غذا ندارندبوسیله خود هیپنوتیزم کاملا  تغییر وضع خواهند داد.

 

پر خوری :کسی که  دچار  بیماری پرخوری است با یادگرفتن فنخود هیپنوتیزم بزودی دست از پرخوری  برخواهد داشت.

 

انحرافات جنسی : کلیه احرافات و اختلالات جنسی  اگر علت عضوی نداشته  باشد با خود هیپنوتیزم  قابل معالجه است  سرد مزاجی- جنون شهرت، هم جنس گرایی، ارضاء غیر طبیعی و بسیاری از این قبیل تغییرات قابل تغییرو   اصلاح هستند.

 

لکنت زبان : هر نوع ناراحتی  در صحبت کردن نظیر لکنت زبان، تیک ها ،گرفتگی و فشار در صحبت کردن را بوسیله خود هیپنوز می توان  معالجه کرد.

 

محرکات ذهن و وسواس :

 

ترک اعتیادات : سیگار کشیدن، نوشیدن ، اعتیاد به دارو، الکلیسم ،جویدن ناخن ، شب ادراری، تیک ها، چشمک زدن غیر عادی ، حرکت غیر عادی لب، لرزش های بدن  مانند دست ها پاها سرو گردن به کمک خود هیپنوتیزم قابل معالجه می باشد.

 

کمرویی ،ترسویی و اعتماد به نفس بسیاری هستند که کمرو و خجالتی می باشند  و برخی  از مردم  بی دلیل از خیلی چیزها می ترسند ترس از موش سوسک سگ گربه حیوانات پرنده ترس از تاریکی بلندی اماکن  بسته ترس از باد وآب  در بعضی ها وجود دارد که همه  این ترس ها عامل خاصی  دارند که ریشه آن در ناخودآگاه است.

و همه این قبیل اختلالات با خود هیپنوتیزم کاملا رفع می شود وبه کمک خود هیپنوتیزم متوان اعتماد به نفس را معالجه کرد

معالجه بی خوابی خود هیپنوز بی خوابی  را معالجه میکند شخص  به تدریج از  طریق خود هیپنوز یاد می گیرد که به محض اراده کردن در هرجا و در هر وضعیتی راحت و عمیق بخوابد  خود هیپنوتیزم کننده میتواند به خود تلقین کند که حتی ایستاده  یا نشسته  به خواب برود

 

بیشتر بدانیم
افسردگی مزمن یا دیس تایمی چیست؟

بیدار شدن  از خواب در هر موقع دلخواه : کسی که  با فن خود هیپنوز آشنایی دارد بدون کمک ساعت زنگ دار  در هر موقع ولو نیمه شب که بخواهد در راس دقیقه معین می تواند از خواب بیدار شود

 

۳- کابرد در آموزش :

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

 

تقویت تمرکز فکر : درگیری های زندگی ماشینی امروز از یک سو و اختلافات داخلی و خانوادگی از سوی دیگر تمرکز فکر را از بین میبرد هنگام مطالعه و انجام  برخی کارهای دیگر متوجه میشوید که دچار پراکندگی فکر ،اضطراب،  نگرانی و افسردگی هستید.

در چنین وضعی درس خواندن و یادگیری به نحو شدیدی کاهش می یابد 

نداشتن تمرکز باعث می شود رفته احساس نداشتن استعداد در یادگیری و تحصیل در شما پدید بیاید که البته با خود بی انگیزگی و بی علاقگی را نیز به دنبال دارددرحالیکه بازهم خودهیپنوتیزم به شما کمک خواهد کرد.

با تمرکز بالا بر کلیه  نگرانیهای خود پیروز شوید و با یادگیری آسان احساس موفقیت  وداشتن استعداد تحصیلی را به خوبی درخود حس کنید.

 

علاقمندی به درس ها : عمده ترین مشکل ما در یادگیری آن است که  به درسی که می خواهیم بیاموزیم علاقه نداریم این بیعلاقگی حواس پرتی ، بی توجهی و فراموشی را در یادگیری آن درس پدید میاورد که با تلقین از راه هیپنوتیزم می توان این بی علاقگی را به  علاقمندی تبدیل کرد. 

هرچه علاقه شما به چیزی افزایش یابد توجه شما نیز به آن افزایش پیدا کرده مطالعه آنرا موثرتر خواهد کرد.

 

تقویت حافظه : اساسا ماهیت خود هیپنوزم تمرکز فوق العاده است و در حالت هیپنوز هرکسی حافظه خیلی قویتری دارد زیرا  حافظه ما نسبت مستقیم با تمرکز حواس دارد و در عین حال با خودهیپنوتیزم هرکس می تواند  حافظه خود را بیش از پیش تقویت کند.

بطوریکه با تلقین میتوان حافظه را بگونه دلخواه رشد داده و شکوفا کرد مثلا می توانیم حافظه خود را بگونه تنظیم کنیم که با یکبار شنیدن  شعری آنرا فورا حفظ نماییم.

 

یاداوری مطالب وخاطرات بسیاردور : خاطرات  وقایع و حوادث کاملا فراموش شده سالهای گذشته بوسیله خود هیپنوز زنده می شود یک شخص که صحیح  هیپنوتیزم شده است.

اگر در یک آزمایش مهم شرکت کند کلیه مطالب ارقام و اعداد به سهولت در مغزش جریان می یابد بدون اینکه احتیاج باشد که به مغزش فشار وارد آورد این پدیده  ازدیاد غیر عادی خاطرات و افکار گذشته در روانکاوی بینهایت مورد استفاده قرار می گیرد.

بطوریکه امروز اکثر روانکاوان به منظور حصول نتیجه فوری از روش سریعی استفاده می نمایند به نام هیپنوآنالیز یعنی کاوش خاطرات بیمار بوسیله هیپنوتیزم

 

بیشتر بدانیم
7گام اساسی موفقیت آمیز برای غلبه بر استرس

۴- کاربرد در هنر :

 

اگر شما اهل هنر باشید  واحتمالا یک اثرمهم هنری هم خلق کرده باشید حتما موافقید که تمام شاهکارهای هنری در حالتی شبیه خلسه به مغز انسان خطور میکنند.

زیرا ذهن هوشیار ما نمیتواند  بدون کمک ناخوداگاه خرق عادت نموده و خلاقیت زیادی بروز دهد در حالیکه با کمک هیپنوتیزم  ضمیر ناخوداگاه خودرا می توانید براحتی به کمک خود بیاورید و ازآن در جهت خلق آثار هنری استفاده نمایید.

 

البته  این موضوع مختص ارائه آثار هنری نیست همه میدانیم که جرقه اکتشافات و اختراعات نیز با الهام از عالم غیب (ضمیرناخوداگاه) صورت گرفته اند 

 

شعرا و خود هیپنوز : برخی شعرا هستند بدون اینکه از عرفان  یا همان خود هیپنوز اطلاعی  داشته باشند شعر می گویند ولی به مرور زمان هنگام  شعر گفتن  خود هیپنوتیزم میشوند یا به عبارت  قدیمی  به حالت  خلسه و جذبه  خاص فرو میروند در این حالت  است.

که احساس می کنند  اشعار وکلمات بسیار نغزو دلکش به مغزشان وارد می شود برخی شعرا در اوضاع و احوال خاص  وقتی شروع به سرودن اشعار می  کنند دچار  تمرکز فکر عالی می شوند

 

 

میدانیم  که استعداد و توانایی ضمیر ناخود اگاه نسبت به شعور آگاه یا خود اگاهی تقریبا  به نسبت یک به هزاران است زیرا  ضمیر ناخوداگاه با توسل به تمام  تجربیات و خاطرات زندگی و اجدادی ، کلمات را در هم میامیزد و به عالی ترین شکل الهام  میکند و انگاه اشعاری مانند  غزلیات حافظ  یا عبارات نغزو دلکش بوجود میاید

 

تیزبینی و تیز شنوی : کسی که دوره خودهیپنوتیزم را دیده باشد و خود را  هیپنوتیزم کند خود به خود دردیدن و شنیدن حساس و دقیق می شود در اینجا منظور از دیدن و شنیدن خوب دو جنبه مختلف است.

یکی از نقطه نظرهوشیاری در دیدن و شنیدن است و دیگری منظور درک و فهم دقیق و عمیق  مسائل اجتماعی و زندگی از طریق دیدن و شنیدن می باشد که میدانم این نگرش ژرف پایه هنر میباشد.

 

دیگر اینکه چون خودهیپنوتیزم ایجاد آرامش روانی و عصبی می نماید لذا این افزایش دقت نظر حتی اختلالات شنیدن و دیدن که به علت هیستری (نوعی بیماری روانی) ایجاد شده معالجه و رفع می شود.

 

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

۵- کاربرد در ورزش :

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

کاربردهای عملی خودهیپنوتیزم

 

کاربرد اول : یک فرتبالیست که فردا مسابقه مهمی در پیش دارد می تواند  امروز آن مسابقه را درحالت هیپنوتیزم تصور کند و در تصور خود از راه دور با شوت های قوی دروازه حریف را بگشاید این تمرین تخیلی آنقدر میت واند تکرار شود که  شخص براحتی در بازی فردا با یک شوت دقیق دروازه حریف بگشاید.

لازم است بدانید کاملا اثبات شده که این تمرین  تخیلی  دقیقا همان تاثیر تمرین واقعی رادرد خصوصا اینکه  مثالی که ذکر شد در تمامی  ورزش ها قابل اجراست ولی بالاترین  ارزش آن زمانی مشخص می شود.

که ورزشکار قصد انجام  کاری را داشته باشد که امکان تمرین آن وجود ندارد مثل کارهای  سختی که بدلکاران سینما انجام میدهند (مثلا پریدن از بالای برج ایفل)

کاربرد دوم : اساس ورزش ها بر پایه تمرکز فکر و رسیدن به تمرکز فکر فوق العاده یا همان خود هیپنوتیزم استوار است ورزشکار کوشش و تلاش میکند که هنگام  عمل و احتیباج به این  حالت در آید  ورزشکار  کوشش و تلاس میکند که هنگام  عمل و احتباج  به این حالت درابد که دراین حالت استعدادی شگرف و خارق العاده  پیدا کند

در ورزش های رزمی ورزشکار حتی جراحات وارده را نه حس کند ونه احساس درد کند و محل جراحات ناشی از سلاحهای برنده به سرعت التیام  میپذیرد.

کاربرد سوم : یکی از  حالتهای خود هیپنوتیزم حالت است که  کاتالپسی که دراین حالت ماهیچه ها مانند استخوان  سفت و محکم میشوند و در چنین حالتی  است که هریک از اعضاء گوشتی بدن نیز به آلتی کوبنده و سلاحی کارامد در ورزشهای رزمی تبدیل میشود .

 

بیشتر بدانیم
ماتریس جوهری چیست؟

۶- خود هیپنوز و دانش موفقیت : 

 

خودباوری و نشاط در زندگی : در نتیجه یادگیری فن  ارزنده “رلکس” نیروهای مغزو روان آزاد میشود و شخص قادر خواهد بود با دید واقعی تری زندگی را بنگرد  و تحملش در برابر تمام مشکلات  بیشتر خواهد بود.

به کمک خودهیپنوتیزم  شخص میتواند یادبگیرد که جسم و روان خود را راحت و رلکس یعنی بدون فشار نگه دارد و به این  ترتیب شور و نشاط در او زنده می شود.

 

بیدار کردن استعدادهای خفته : بسیاری از جوانان هستند که دارای استعدادهای خفته ای می باشند و برخی دیگر نمی دانند که چه می خواهند چه استعدادی دارند و برای چه کاری لیاقت و استعداد دارند.

جوانان به کمک خود هیپنوز آگاه می شوند که چه استعدادی دارند و برای چه کاری ساخته شده اند و در زندگی  چه کر باید بکنند.

 

ترس از  سن، صحنه نمایش سخنران ، رادیو تلوزیون : بطور کلی ترس از  هر نوع صحنه ای که در آن  جمعیت یا حالت خاص باشد بوسیله  خود هیپنوتیزم از بین میرود، سخنرانی در مجامع  عمومی  هنرپیشگان ، خوانندگان، گویندگان رادیو تلوزیون مجریان برنامه ها کلیه افرادی که هرنوع برخورد و گفتگویی با مردم و مقامات دارند.

ولی دچار ترس خجالت و اضطراب و دلهره هستند انسان بوسیله خود هیپنوز ناراحت ها ترس ها و نگرانی های خود را به کلی رفع می نماید و مانند قهرمانی شجاع کارهای مربوطه خود را در حضور همه کس و در هر جا انجام میدهد.

 

ازدیاد مقاومت  جسمی و فکری : خود هیپنوز مقاومت جسمی و فکری و روانی شخص را اساسا در مقابل همه مشکلات زندگی بطور خارق العاده ای زیاد می کند  بدین  ترتیب شخص میتواند  کارهای روزانه اش را حاصلخیز تر کند و در برخوردهای روزانه اجتماعیش شادتر و شادکامتر باشد. رلکس  بودن یکی  از عوامل اساسی است درپرورش استعداد مقاومت در برابر مشکلات زندگی

 

بیشتر بدانیم
انواع روش های هیپنوتیزم و اصول هیپنوتیزم

ثروتمند شدن با خود هیپنوز : ثروتمند شدن عموما در ذهن ما معادل با موفقیت در زندگی است.در اثر کوچک ترین  محاسبه ممکن است شکست بخورید ممکن است ورشکست بشوید ممکن است  موقعیت مناسبی را از دست بدهید.

عادت های بدبینی و فکری و نتیجه گیری غلط از تجربیات  زندگی مکن است شخص را همیشه عقب نگه دارد  اگر علت ورشکستگی بسیاری از تجار بررسی شود ملاحظه خواهد شد که   علت  شکست در درون خود آنها بوده است،

بی احتیاطی عدم توانایی  در پیش بینی های  صحیح  مدیریت  غلط و اداره  غیر عملی و ناصحیح سازمان  تنبلی عادت به ولخرجی مخارج نا به جا کارها و برنامه ها ا به موقع انجام ندادن است

هیپنوتیزم قادر است به مرور همه این قبیل  اختلالات و عوامل  منفی و فکری و ذهنی  را از بین ببرد و ناخودآگاه وی آن چنان اورا راهنمایی کند که بدون اشتباه و لغزش بسوی  ثرتمند شدن پیش برود.

 

راز قانون  جاذبه و هیپنوتیزم  : اگر فیلم راز(secret) را دیده باشید متوجه می شوید که سخت ترین کار برای بدست آوردن موفقیت و عمل به قانون  جاذبه مرحله باور چیزی است که می خواهیم اتفاق بیفتد درحالی که هنوز رخ نداده است.

که این کار با هیپنوتیزم بسیار ساده رخ می دهد چون شما خود را به حالت هیپنوتیزم می برید و در آن زمان هر چه را می خواهید اتفاق بیفتد.

  تجسم کرده و به خود تلقین می کنید که رخ داده است ضمن اینکه نیروی مزاحم  تعقل که مانع باور  تخیلات ما می شود در این حالت  از کار افتاده و مزاحم کار شما نمی شود.

همچنین آرامش زیاد اصلی ترین عامل موفقیت و داشتن حال خوب که پایه اول موفقیت است را با هیپنوتیزم  براحتی دردسترس است.

 

 کاربردهایی که ذکر شد فقط مقدمه ای بود برای آشنایی شما عزیزان با هیپنوتیزم و مطمئنا نمیتواند پاسخگوی همه سوالات شما در این خصوص باشد انشاءالله در مقالات دیگر باز نیز به این موضوع می پردازیم.

دیدگاه‌ها (3)

 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.

*
*

  فائزه ادب مهمان 1398/08/25 پاسخ

  با سلام .. مطالب بسیار عالی و کاربردی است. متشکرم

  جواد مهمان 1398/06/28 پاسخ

  خودهیپنوتیزم چه فایده دارد برای انسان

   ادمین کابوک مدیر کل 1398/06/28 پاسخ

   شما دقیقا زیر مقاله ای این سوال را مطرح کردید که اگر آن را مطالعه می کردید جواب همین سوال را می گرفتید [email protected]!