مرکز هیپنوتیزم کابوک

تجسم خلاق با خودهیپنوتیزم

تجسم خلاق با خودهیپنوتیزم

تجسم خلاق با خودهیپنوتیزم

یک تکنیک است که می تواند به ایجاد تغییرات سریع و پایدار در زنnگی و رسیدن به اهداف، کمک شایان نوجهی کند و ما از این تکنیک خارق العاده به طور ویژه و گسترده در فایل های خودهیپنوتیزمی استفاده می کنیم. چرا که حالت و شیوه ی بسیار قدرتمندی از تلقین است ، و در آن از تلقینات صحیح ، شفاف و محض و از قدرت کلمات و عبارات کلیدی _ تاکیدی استفاده میشود که در بسیاری موارد نتایج چشمگیری ایجاد می کند.

تجسم احتمالاً یکی از توانمندی های استثمار شده ای است که ذهن انسان دارد. استثمار به این معنی که جوامع جهان، به شکل گسترده ای به یک جامعه ی تماشاچی صرف و تنبلی در تصور کردن تبدیل شده اند. چرا که ما اکثر ساعات شبانه روزمان را به تماشای تلویزیون و فیلم هایی بی محتوا که با ذهن مان بازی میکند اختصاص داده ایم، و ذهن کاوشگر و ترسیم کننده ی خود را مملو از تصاویر از پیش ساخته ی شده ی ذهنیات دیگری (نویسنده – کارگردان و …) کرده ایم.

اما زمانیکه به خود هیپنوتیزم می رسیم نیاز به قدرت تجسم خلاقانه از طریق ذهن داریم. ذهنی که در آن واحد پرواز کند به سمتی که سناریوی در حال پخش را با صدای استاد و اصوات بکگراند می شنود، باید بلد باشد چگونه برای رسیدن به آنچه میخواهد راه را ببیند و آن را در تصوراتش شکل دهد و با باورش محکم تر از پیش به سمت تغییرات مثبت حرکت کند و شاهد نتایج ارزشمند باشد.

“اگر شما بتوانید تجسم کنید، پس شما می توانید بدستش آورید”

ورزشکاران یک جمله دارند: “اگر بتوانی خود را در آن موقعیت برتر ببینی، پس می توانی به آن برسی.” یعنی اینکه اگر شما با ذهنی صادقانه و منطقی، خود را در رسیدن به هدف مشاهده کنید پس به آن هدف نائل می شوید و اگر این هدف بدست آید شما احساس شور و هیجان و خواهید داشت، سپس شما اعتماد به نفس ، انگیزه و شانس خود را برای دستیابی به اهدافی دیگر افزایش خواهید داد.

برای زندگی کردن باید هدفمند بود ، که هدف شامل پنج شاخص و فاکتور مهم و بنیادین است:

هدف باید:

 1. واضح و روشن،
 2. قابل اندازه گیری ،
 3. باورکردنی ،
 4. واقع گرایانه و
 5. زمان بندی شده باشد.

هدف باید به گونه ایی باشد که از لحاظ زمانی و مادی امکان پذیر باشد و در واقعیت های عینی شما وجود داشته و قابل دسترسی باشد.

یک کارمند اداری شصت ساله که هرگز تمرینات هوازی و ورزشی نکرده است، بعید است که بتواند مسیر 100 متری را فقط در عرض 10 ثانیه پشت سر بگذارد و یا بتواند از بیش از یک مانع چند سانتی متری پرش کند، حتی اگر افراد دیگری بتوانند این مورد را انجام دهند.

بنابراین ، این مدل اهداف غیر منطقی ، قابل اجرا نخواهند بود و تمام قدرت تجسم در جهان هم این واقعیت را تغییر نخواهد داد.

اما یک شخص 30 ساله با بدنی سالم، سرحال و آماده این نوع تجسم و تصویرسازی بسیار مناسب او میتواند باشد ،زمان 10.5 ثانیه ای برای سپری کردن یک مسیر 100 متری توسط او براحتی مدیریت می شود. اهدافی اینگونه برای این شخص قطعاً قابل اتکا و اجرا هستند ولی شاید انگیزه یا خودباوری قدرتمندی نسبت به توانمندی خودش ندارد که هیپنوتیزم موانع رسیدن به هدف را برایش مرتفع میکند و تا پایان عمر این خودباوری با او خواهد بود.

در حال حاضر ، اگر چه ما در مورد ورزشکاران صحبت می کنیم، تجسم خلاق توسط نویسندگان، نوازندگان، افرادی که آزمون های سخت دارند، تجسم خلاق برای اشخاصی که خود را برای کنفرانس های یکصدنفری و چه بسا بیشتر آماده میکنند و حتی بیمارانی که به سیستم ایمنی خود برای مبارزه با بیماری کمک می کنند هم کاربرد فوق العاده موثری دارد …

تجسم خلاق برای کسانی که می خواهند در زندگی شان تغییر ایجاد کنند و یا در مورد هر اقدام منطقی دیگری می تواند صورت گیرد. این عبارت “اگر شما می توانید تجسم کنید ، پس شما می توانید بدستش آورید”، بصورت منطقی نیز تفسیر شده است و در واقع یک نظریه ی کاملاً درست و کابردی است.

تجسم خلاق هنگامی که با خود هیپنوتیزم ترکیب می شود، قوی تر می شود:

به یاد داشته باشید، ما یک کشش و شیفتگی طبیعی برای های بصری داریم؛ پس بهتر است که برای ایجاد تغییر در سیستم باورمان، از طریق تمرین و ضمیر ناخودآگاه و در چشم ذهن مان برای دستیابی به چیزی که به وضوح خواهان آن هستیم ، تلاش کنیم! یک مفهوم مفید این است که هر چیزی که ذهن تان در یک وضعیت تغییر یافته از و شرایطی که در آن هستید که به شرایط “بتا “ از آن تعبیر میشود (یعنی تمرین فرآیند زمانی که ناخودآگاه شما ، این نیروی قدرتمند و شگفت انگیز در فاز آلفا در حال پروگرامینگ اصولی و پذیرش تلقینات شفاف است) یه شما در زمانی که به آن نیاز دارید در حالت عادی و در وضعیت آگاهی ، خواهد داد.

لازم است بدانید که، بسیاری از ورزشکاران در رده ی جهانی از تجسم خلاق استفاده می کنند. که بواسطه ی خودهیپنوتیزم در حالت“ترنس” و یا همان “فاز آلفا” اجرا می شوند، همانطور که مشاهده خواهید کرد با خودهیپنوتیزم شما فرصت ها و شانس های مورد تقاضای خود از جهان هستی را که بر پایه ی انرژی های کیهانی است براحتی بدست خواهید آورد.

 تجسم خلاق در خودهیپنوتیزم چگونه کار می کند؟

خوب ، ابتدا ما به آرامی با تکنیک اشپیگل و ریلکس پیشرونده  شما را خیلی ماهرانه به حالت هیپنوتیزم هدایت می کنیم و با استفاده از صدا و ارتعاش کلام استاد آزاد برای کمک به تحریک وضعیت عاطفی مربوطه، بر روی هدف می کنیم. ما در فایل های صوتی از تکنیک های تمرین ذهنی استفاده کرده ایم تا براحتی تصویری از هدفی را که دنبال میکنید در ذهن بپرورانید و با آن احساس شور و هیجان و همچنین موفقیت را در ذهن تجربه کنید و در وضعیت ناهوشیار آن را در ناخودآگاه خود به مثابه ی هدفی که حتماً به آن خواهید رسید برنامه ریزی و در در مسیری برای رسیدن به آن پاداش که همان حس لذت است قدم برخواهید داشت. 

 

بیشتر بدانیم
موفقیت در آزمون و کنکور

تجسم خلاق با خودهیپنوتیزم

در نظر داشته باشید این خیلی مهم است چونکه تجسم خلاق ابزار قدرتمندی است اگر به درستی استفاده شود. برای انجام این کار آنهم به درستی، باید اجازه بدهید پاسخ های عاطفی واقعی از کلمات ساده و به مراتب راحت و آسان بوجود آید، در واقع، این مورد معمولاً زمانی است که ما از تلقین در قالب کلمات استفاده می کنیم،شنونده غالباً شروع به تجسم آنچه در حال شنیدن از فایل خودهیپنوتیزم است، میکند. با تاکید بر این توانایی و تمرین با تجسم خلاق به طور مستقیم ، ما می توانیم قدرت تلقین را تا چندین برابر افزایش دهیم.

هر کس می تواند قدرت تجسم کردن خلاقانه داشته باشد:

بعضی از مردم معتقدند که به سادگی نمی توانند چیزی را در ذهن شان تصور کنند، یعنی تخیل آنها به ایشان اجازه نمی دهد تصاویری از هر آنچه که میخواهند در ذهن خود داشته باشند؛ اما این اشتباه است و سدی از سوی سیستم اعتقادی و باورهای اساسی ماست. تجسم به فرآيند شناخت از خود و پیرامون مربوط می شود و مورد استفاده قرار مي گيرد، بنابراین اگر فردی که از داشتن این مهارت کاملاً بی بهره بود، نمی توانست حتی ساده ترین وظایف شناختی خود را انجام دهد.

 به عنوان مثال:

طی یک آزمایش در نگاه اول قرار بر اینست که این افراد به ما بگویند، آیا توپ یک شکل متفاوت از یک تخم مرغ است یا نه ؟! یا اینکه آیا آنها میتوانند فیلمی را که چند دقیقه، چند ساعت یا حتی چند روز قبل دیده اند توصیف کنند؟ هنگامی که ما متولد می شویم، قبل از اینکه حتی بدانیم که زبان چیست، مغز ما در هر حال تکمیل یک عضو کاملاً کارآمد است. اما دقیقاً به این دلیل که ما هیچ زبان گفتاری را نمی دانیم تنها راه فکر کردن ما از طریق تماشای تصاویر است، دقت به عکسها. قدرت تفکر در تصاویر و عکس ها، بخشی از فرآیند تجسم است که هر انسانی به عنوان حق ابتدایی و مهارت ژنتیکی از آن برخوردار است.

بنابراین، اگر شما فکر میکنید که نمیتوانید “تصاویر” را در ذهن خود ببینید، این به هیچ وجه درست نیست – شما به سادگی فراموش کرده اید که این ساده ترین شیوه ی ممکن تصویر سازی در ذهن است که از بدو تولد با خود داشته اید. نه اینکه فراموش کرده باشید چگونه آن را در ذهن خود انجام دهید نه! در واقع شما نمیدانید چگونه این مهارت را ارتقا دهید. مثلاً براحتی می توانید یک لیوان شیر را تصور کنید حال چه خالی باشد چه پر؛

یا می توانید محل کار خود را شرح دهید آنهم با ذکر جزئیات؛یا اینکه می توانید برخی از نکات یک آگهی یا خبر را در تلویزیون به یاد داشته باشید و بعد آن را بیان کنید؛ می دانید زمانیکه به خودتان در آینه نگاه می کنید چه احساسی دارید ( در غیر اینصورت، هر زمان که خودتان را می بینید تعجب می کنید!) –اینها نمونه های بسیار عالی از فرآیند تجسم در ذهن هستند. اما چون به آنها بر حسب عادت بی توجه هستیم،به نظر میرسد که خیلی عادی هستند مانند نفس کشیدن مانند غذا خوردن در طول روز و…

روش “چهار حس”

تجسم فقط در مورد قدرتمند ترین شکل تلقین قابل تصور است. وقتی حواس بیشتری تحریک می شود، تصویر واقع گرایانه تری به مغز ارسال میکند، و شکل ساده تر آن این است که این فرآیند همه جانبه، تفکر انتخابی را در حالت هیپنوتیزم ایجاد میکند. یعنی شما با درگیر کردن کلیه حواس چه از لحاظ صدای بکگراند، اصوات طبیعت، درگیری حس چشایی، لامسه مثل وزش نسیم خنک روی پوست یا قراردادن انتزاعی پاها در جوی آب سرد و … بو و روایح میتوانید یک تصویرسازی خلاقانه عالی را تجربه کنید. فقط در مورد هر گونه تلقین از طریق هیپنوتیزم ما ممکن است بخواهیم تجسم خلاق شخص را با استفاده از روش “چهار حس” تقویت کنیم. این بدان معنی است که ما علاوه بر هر تصویر بصری، موارد دیگری هم که شامل صداها، احساس و حتی بویاییست را متوجه می شویم.

تجسم خلاق با خودهیپنوتیزم

به عنوان مثال،

برای یک لحظه تصور کنید که ما به یک فردی که علاقه مند به القاء و شرطی شدن حرفه ایی برای ارتقاء سطح شغلی اش ، است کمک می کنیم. تلقین در فردی که می تواند خود را در دفتر جدیدش ببیند واقعاً ریشه می دواند، و با طرح سوال اینگونه حواس او را درگیر میکنیم؛

 • از اینکه روی صندلی نو و جدید نشسته ایی چه احساسی داری ؟!
 • از دیدن میز کارت که تمام متعلقات روی آن منظم چیده شده است چه؟!
 • آخرین ورژن سیستم کامپیوتری که دستانت آن را لمس میکند و با هیجانی شادی بخش تک تک آنها را لمس میکنی چطور؟!
 • بوی رنگ تازه روی دیوارها ؛
 • و شنیدن عنوان شغلی جدیدی که شما را با آن خطاب می کنند چه؟!

خوشبختانه اکنون شما درک می کنید که چرا ما از تجسم خلاقانه در فایلهای خودهیپنوتیزم استفاده می کنیم. قطعاً چون مزایای زیادی دارد!

به عنوان مثال، فردی که می خواهد از خوردن و جویدن ناخنهای خود دست بردارد، به راحتی می تواند تلقینی را مبنی بر این که این کار را دیگر انجام نمی دهد، پذیرا باشد، اگر ما به ایجاد و ساختن یک تصویر واضح از انگشتانی ظریف با ناخنهای زیبا و جذاب و حتی مانیکور شده در ذهن او کمک کنیم. یا یک سخنران مضطرب هنگام خودهیپنوتیزم به تصویر واضح و چشمگیری از تماشاگرانی که لبخند می زنند و او را تحسین می کنند، به ویژه اگر این تصویر شامل صدای کف زدن نیز باشد بسیار مطلوب واکنش نشان خواهد داد.

پس تجسم خلاقانه همراه با احساس موفقیت واقعی را با خودهیپنوتیزم تجربه کنید و زندگی خود را متحول نمایید.

آواتار ادمین کابوکادمین کابوک

مرکز هیپنوتیزم کابوک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.
دیدگاه‌ها

  آواتار Hossein talebi 1362 Hossein talebi 1362

  سلام.مقالتون جالب بود ولی اصلا روان و سلیس نبود0انگار با ماشینی این صفحه رو ترجمه کردین

   آواتار ادمین کابوک ادمین کابوک

   سلام و عرض ادب
   متشکر بابت اعلام نظر ارزشمندتان

   مقاله برای بازبینی به بخش تولید محتوی مرکز گزارش شد
   بعد از بررسی کارشناسان و در صورت نیاز به ویرایش
   بزودی نسخه روانتر جایگزین میشود

0