مرکز هیپنوتیزم کابوک

شاخص های هیپنوتیزم

شاخص های هیپنوتیزم

شاخص های

القا یا تلقین برای حالت هیپنوتیزم به عنوان یک «راه ورود به ی عمیق» شناخته می شود. هیچ گونه محدودیتی در نوع القایی که می تواند برای ایجاد هیپنوتیزم مورد استفاده قرار گیرد وجود ندارد. به صراحت صدها روش برای ورود به حالت هیپنوتیزم وجود دارد، احتمالا حتی هزاران راه. اکثریت قریب به اتفاق ها، تنها از صدای خود استفاده می کنند در صورتیکه انواع روش های دیگر نیز وجود دارد. ما همچنان نیز میتوانیم یک ساعت جیبی را به همان شیوه ای که تخیل مردمی آن را پذیرفته است برای هیپنوتیزم کردن افراد مورد استفاده قرار دهیم. حتی می توانیم شخص را در برابر نور، یک کریستال یا هیپنودیسک براق، که ممکن است در حال حرکت یا ثابت باشد خیره کنیم. القای هیپنوتیزم می تواند تا سی دقیقه یا چند ثانیه باشد. لازم به ذکر است که بدانیم تلقین هیپنوتیزم و نحوه ی برخورد هیپوتراپیست در برخی موارد اقتدارگرایانه و دستوری در اصطلاح “پدرانه” و یا انعطاف پذیر و آسان گیر، که در اصطلاح“مادرانه “می گویند، باشد.

القاء اقتدارگرایانه یا دستوری، دقیقا لحظه ایی است که به شخص گفته می شود که چه کاری را باید انجام دهد، بطوریکه ممکن است متوجه اقدامات و فرآیندهای هیپنوتیزم نشود.

یک هیپنوتراپیست واقعا ماهر، توانایی هدایت یک فرد را به یک حالت بسیار عمیق هیپنوتیزم دارد، بدون آنکه حتی آگاه باشد که در این حالت بوده است. هیپنوتراپیست بسیار معروف به نام Dave Elman، که از اعتماد به نفس بالایی برای استفاده از مهارت هایش برخوردار بود، مردم را با تکان دادن دستش، نوشیدن یک لیوان آب و یا حتی کشیدن سیگار، هیپنوتیزم کرد و این افراد واقعا به حالت هیپنوتیزم رفتند و هیچ شک و تردیدی هم در آن وجود نداشت. حتی آنها به حالتی از هیپنوتیزم رفتند که به آنها القاء شد بیهوشی فوری را در هر قسمت از بدنشان احساس کنند، بیهوشی ایی که می توانست با استفاده از مواد و ابزار پزشکی یا جراحی به خوبی انجام شود. ولی در کمال شگفتی این فرآیند عجیب و غریب بدون نیاز به مواد بیهوشی اتفاق افتاد. کلاسهای  Dave Elman عمدتا از متخصصین پزشکی تشکیل شده بودند – با وجودیکه او هیچگونه آموزش  و دوره های پزشکی را سپری نکرده بود.

بیشتر بدانیم
فراروانشناسی و آزمایش تیپ شخصیت در مورد داشتن نیروهای فرا حسی

هیپنوتیزم کردن افراد تنها با یک بشکن ساده ” off the cuff” و یا استفاده از تلقین های فوری ممکن است توام با انواع احتمالات ناراحت کننده باشد و نیاز به اعتماد به نفس کامل دارند. در حوزه های ، بعید است چنین القایی را ببینید. چون آنقدرها هم ضروری نیستند.

 

تکنیک ریلکس پیشرونده

ما در جلسات از “تکنیک ریلکس پیشرونده” استفاده می کنیم و این سبک خاص از تکنیک در اتاق های مشاوره هیپنوتراپیست ها در سراسر جهان نیز استفاده می شود. معمولا حدود شش یا هفت دقیقه طول می کشد تا شخص وارد این حالت بشود. اما در نظر داشته باشید افرادیکه را تجربه کرده اند معمولا زودتر انجام می شود و در غیر اینصورت ورود به این حالت کمی طول میکشد ولی ما تجربه ی این تکنیک ریلکس پیشرونده را با تمام قدرت برای افراد واجد شرایط تضمین میکنیم.

چگونه عمل می کند؟

خوب، اگر به یکی از فایل های خود هیپنوتیزم گوش کنید، ابتدا از شما خواسته می شود که چشم ها را ببندید و چندین بار نفس عمیق بکشید. سپس از شما خواسته می شود تمامی اعضای بدن تان را با حفظ تمرکز مرور کنید و این درخواست با شما تا اعضاء وابسته به ناحیه ی سر و گردن همراه است. تصور نشر آرامش و مرور اندام ها توسط تلقین، برای حالت هیپنوتیزم و وانهادگی استفاده می شود. این تجربه بسیار دلپذیر، آرامش بخش و موثر است.

ما با همین آرامش با شما ارتباط برقرار می کنیم، در حالیکه با حرکت و مرور تک تک اعضای بدن به سمت بالا می رویم، حس رهایی و سبکی و در برخی موارد سنگینی برآمده از آرامش شدت میگیرد. همانطور که ما راه خود را از طریق بدن پیدا می کنیم، تمرکز بر روی هر بخش، باعث میشود بدن به طور خودکار شل شده و زمانی که بدن آرام است، ذهن خودآگاه نیز از تب و تاب خارج و به سمت برقراری آرامش و نظم بخشیدن است. درحالی که الویت ها و روشهای بسیاری می تواند برای ایجاد هیپنوتیزم مورد استفاده قرار گیرد، در این زمینه ی درمانی تکنیک ریلکس پیشرونده بدون شک بسیار موثرتر است. این یک رویکرد ساده است و هر هیپنوتراپیستی که با هیپنوتیزم کار می کند باید در استفاده از تکنیک ریلکس پیشرونده اعتماد به نفس بسیار خوبی داشته باشد. این روش به روش “نان و کره” نیز معروف است.

بیشتر بدانیم
گوش دادن به فایلهای خود هیپنوتیزم در زمان خواب

تنها دلیلی که یک هیپنوتراپیست از روش دیگری غیر ازین استفاده میکند این است که تمایل دارد زودتر به عمق بیشتری از خلسه برسد – شاید بیشتر از یک جلسه تمرین نیاز باشد. گاهی اوقات نیز، درمانگران باید مطمئن باشند که فرد به عمیق ترین حالت ممکن می رسد، القاء (تلقین) تنها شاه کلید برای ورود به وضعیت هیپنوتیزم است. این چیزی است که ما پس از ورود به خلسه ی عمیق انجام می دهیم، در حالت هیپنوتیزم، این مهم است.

 

 

 

آواتار ادمین کابوکادمین کابوک

مرکز هیپنوتیزم کابوک

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش ،مقاله یا محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • خریداران محترم سوالات مرتبط با محصول را فقط از طریق تیکت ارسال کنند.
دیدگاه‌ها

0