سه اصل مهم هنگام مديتيشن

رای دهی: 2 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

سه اصل مهم هنگام مدیتیشن

سه اصل مهم هنگام مدیتیشن

    در هنگام مدیتیشن از هر گونه تمركز ذهنی بپرهیزید و آرامش داشته باشید. دوم این كه هر چه در درون تان اتفاق می افتد را بدون هیچ دخالتی فقط نگاه كنید. و سوم آن كه هیچ گونه قضاوتی درباره آن چه در درون شما اتفاق می افتد، انجام ندهید.
    جدای از این اصل فراموش نكنید كه افرادی حقیقتا طعم مدیتیشن را چشیده اند كه بیش از حد آن را جدی نگرفته و اصولا زندگی برایشان یك سرگرمی است.
    هرگز عجله نكنید و در هر صورت نتیجه مدیتیشن را به خدا بسپارید. هیچ تلاشی در زندگی به هدر نمی رود به ویژه قدم هایی كه برای رسیدن به حقیقت برداشته می شود. مدیتیشن در واقع حالتی است كه در آن علاقه مندی به نتیجه از میان رفته است.
    در مدیتیشن شما متوجه می شوید كه نه شاد هستید و نه غمگین بلكه یك مشاهده كننده هستید كه شادی ها و غم ها را می بینید در این صورت ذهن شما به آهستگی شروع به ساكت شدن می كند و شما وقتی خود را در حال مشاهده آرام شدن ذهن تان ببینید در واقع خود واقعی خود را دیده اید. رسیدن به چنین حالتی هدف اصلی تمام مدیتیشن هاست.
    سفر درون، سفر بسیار جالب و زیبایی است كه از هر مرحلة آن لذت خواهید برد. وقتی در این سفر مثلا گل سرخی را مشاهده می كنید خود گل سرخ را فراموش كنید و فقط به خود كه مشغول تماشای گل سرخ هستید توجه داشته باشید تا حدی كه به آن لحظه زیبا برسید كه وجود شما از گل جدا نیست و شما و گل در واقع یكی هستید. عشق ورزیدن ، گوش فرا دادن به موسیقی، تماشای غروب خورشید همه وهمه یک مدیتیشن است 

مدیتیشن یعنی عاشقانه زندگی کردن 

مدیتشن یعنی زندگی را زندگی کردن 

عضویت در خبرنامه

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید،از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.